مسکو آماده بررسی راهکارهای بیشتر برای عادی سازی شرایط در حلب است

139506060141382818484314

وزیر خارجه روسیه در گفتگو با همتای آمریکایی خود به این مسئله اشاره کرده است که مسکو آماده در نظر گرفتن راه‌های بیشتر برای عادی سازی شرایط در شهر حلب سوریه است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از رویترز، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور روز جمعه در گفتگوی تلفنی با جان کری وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده است که مسکو آماده بررسی راهکارهای بیشتر برای عادی سازی شرایط در شهر حلب سوریه است.

وی در ادامه تصریح کرد: توافقنامه آتش بس با میانجیگری مسکو و واشنگتن بارها در بخش های شرقی حلب نقض شده و این آتش بس بیشتر از سوی گروه هایی که پیش از این جبهه النصره نام داشتند، نقض شده است.

وزارت خارجه روسیه افزود: طرف روسی آمادگی خود را برای در نظر گرفتن احتمالات بیشتر همراه با شرکای آمریکایی برای عادی سازی شرایط در حلب اعلام کرده است. ناکامی آمریکا در جداسازی تروریست ها و از مخالفان میانه روی سوری به تروریست های النصره اجازه داده است تا پشت گروه های مسلح مخالف و میانه روی سوری پنهان شوند، گروه هایی که با واشنگتن همکاری می کنند.

این گفتگو به درخواست واشنگتن انجام شده است. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز روز پنجشنبه با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفتگوی تلفنی داشته و دو طرف آنچه را که حملات هوایی وحشیانه روسیه و سوریه به شهر حلب خوانده اند، محکوم نمودند.

یک روزنامه روسی نیز نوشته است که روسیه هواپیماهای جنگنده بیشتری را به سوریه اعزام کرده است تا حملات هوایی در حلب را تشدید کند.

لاوروف همچنین از کری خواست تا نیروهای مخالف سوری را تحت فشار قرار دهد تا از ضربه زدن به تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل در اجرای مذاکرات بین طرف های سوری، خودداری کنند.

میخاییل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز روز جمعه در مصاحبه با ریانوستی تاکید کرد: ارسال سلاح های جدید توسط آمریکا برای مخالفان سوری، یک اقدام کاملا غیر سازنده است.

وی تصریح کرد: این اقدام یک رویکرد کاملا غیر سازنده است چرا که همین افراد که توسط آمریکایی ها آموزش داده و مسلح می شوند، همان اقدامی را انجام خواهند داد که ۱۱ سپتامبر در نیویورک به وقوع پیوست.