نتیجه برجام چه بود که حالا به FATF بپیوندیم؟

139412080316227177226944

نماینده مردم قائنات در مجلس گفت: در شرایطی که برجام اجرایی نشده است، چه ضرورتی دارد به این FATF بپیوندیم.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ فرهاد فلاحتی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه ۶ مهرماه) در نشست علنی پارلمان پس از اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی درباره FATF اظهار کرد: ورود به عرصه‌های بین‌المللی باعث رشد کشور می‌شود اما از جهتی باید اقتدار مملکت که امری عقلایی است در نظر گرفته شود.

وی افزود: نگرانی دلسوزان نظام دربارهFATF به خاطر دشمنی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است. گروه ویژه اقدام مالی بیشترین ضربات را به کشور ما زده‌ است که به عنوان نمونه قطعنامه‌های سازمان ملل براساس این گروه بوده است.

نماینده مردم قائنات با بیان اینکه ایران علمدار مبارزه با پولشویی است، اظهار کرد: نظام بیشترین شهید را در راه مبارزه با مواد مخدر داده است. ما هنوز با این گروه به تعریف مشترکی درباره مبارزه با پولشویی نرسیده‌ایم.

فلاحتی تصریح کرد: تعهد سیاسی جزو وظایف قانونی دولتمردان است آیا سناریوی این گروه در شورای عالی امنیت ملی نوشته شده است؟ آیا پس از حضور در توافق FATF شکوفایی برای اقتصاد مملکت رخ می‌دهد؟

وی تاکید کرد: در شرایطی که برجام اجرایی نشده است، چه ضرورتی دارد به این گروه بپیوندیم؟ البته باید گفت تا زمانی که FATF مسیر انقلابی نظام را تعضیف نکند، خوب است اما در صورتی ضربه زدن به نظام نباید این توافق اجرا شود.