فرمانده ناو ایتالیایی یورو: تجربیات خود را با نداجا در تمرین نظامی مشترک به اشتراک می‌گذاریم

139501231420229537491344

فرمانده ناو ایتالیایی یورو گفت: تجربیات خود را در تمرین نظامی مشترک با کشتی‌های نیرومند و ناوگان قوی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به اشتراک ‌می‌گذاریم.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ کلنل نفروتی شامگاه دوشنبه در مراسم ضیافت شام نیروی دریایی ارتش در عرشه ناو جماران با تشکر از میهمان‌نوازی نیروی دریایی ارتش و مردم شهر بندرعباس اظهار داشت: ناو یورو در سال جاری برای نخستین بار است که در بندرعباس پهلو گرفته،  اما در آینده‌ای نزدیک شاهد ورود ناو دیگری از کشور ایتالیا و پهلوگیری آن در شهر بندرعباس هستیم.

وی با اشاره به اینکه در طول مدت اقامت فرصت یافتیم تا تشابهات بسیاری را بین دو کشور ایران و ایتالیا در شهر بندرعباس پیدا کرده و بشناسیم، بیان‌داشت: روابط و ریشه‌های فرهنگی این دو کشور که بر پایه یک تاریخ و تمدن طولانی است روز به روز بهتر و به هم نزدیکتر می‌شود.

فرمانده ناو ایتالیایی یورو با اشاره به بازدید نیروی دریایی ایتالیا از جزیره قشم گفت: با مشاهده زیبایی‌های موجود در این جزیره بنده و همکاران متقاعد شدیم که این ارتباط باید روز به روز بهتر و نزدیکتر شود.

کلنل نفروتی تصریح‌کرد: ناو یورو از بندرعباس می‌رود اما یک چیز مبرهن است که ما در ایران دوستان خوبی داریم.

وی با بیان اینکه فردا اقدام بسیار مهم دیگری بین نیروی دریایی ایران و ناوگروه ایتالیایی حاضر در بندرعباس انجام می‌شود، گفت:  فردا این فرصت را پیدا می‌کنیم که با کشتی‌های نیرومند و ناوگان قوی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در یک تمرین نظامی مشترک، تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم.