پروژه مسکن مهر در ۷۵۰ شهر کشور به اتمام رسید

139405131811485995813894

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: پروژه مسکن مهر در یک هزار و ۱۵۰ شهر کشور در حال احداث بوده که تا به امروز در ۷۵۰ شهر این پروژه به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ احمد اصغری مهرآبادی پیش از ظهر امروز در آئین بهره‌برداری از یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر در اردبیل اظهار داشت: سهم استان اردبیل در احداث واحدهای مسکونی مسکن مهر ۴۷ هزار واحد مسکونی بوده است که با افتتاح یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی طی امروز فقط یک هزار و ۲۰۰ واحد باقی می‌ماند که این واحدها نیز به دلیل مشکلات حقوقی پرونده آن‌ها در دادگاه است و بلافاصله بعد از صدور رای عملیات آن‌ها نیز آغاز می‌شود که می‌توانیم بگوییم  به طور تقریبی پروژه مسکن مهر در اردبیل رو به پایان است.

وی تصریح کرد: دولت علی رغم تمامی محدودیت‌های مالی در رابطه با اتمام پروژه‌های مسکن مهر اقدامات بسیار موثری انجام داده است به طوری که در حدود سه سال گشته ۷۵۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور به بهره‌برداری رسیده است که در کنار این پروژه ها طرح‌های فرهنگی و اجتماعی نیز توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر افزود: پروژه مسکن مهر در یک هزار و ۱۵۰ شهر کشور در دست اجرا است که دولت یازدهم مصوبه‌های خوبی برای تکمیل هرچه زودتر این پروژه‌ها در سطح کشور انجام داده و در حال‌حاضر نیز از یک هزار و ۱۵۰ شهر کشور پروژه مسکن مهر در ۷۵۰ شهر به اتمام رسیده و در اختیار مردم قرار گرفته است که امیدواریم تا پایان سال جاری و با وجود فصل کاری این روند رو به رشد ادامه داشته باشد.

اصغری مهرآبادی اظهار کرد: در پروژه‌های مسکن مهر تنها ساختن واحد مسکونی مسائل و مشکلات مردم را برطرف نمی‌کند بلکه از منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی تا به امروز ۴۷۷ باب مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر در حال احداث بوده که ۲ مورد آن افتتاح شده است و ۵۷ واحد کلانتری نیز در حال احداث بوده که ۳۵ واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی بیان کرد: در کنار این پروژه‌ها نیز وزارت راه و شهرسازی اقدامات لازم را برای احداث مدرسه، مسجد و کلانتری مورد نیاز پروژه‌های مسکن مهر ادامه می‌دهد تا با تکمیل این پروژه‌ها نیز نیازهای فرهنگی و اجتماعی مردم ساکن این پروژه‌ها برطرف شود.