پاسخ عضو هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل به اظهارات نماینده رئیس رژیم صهیونیستی

139507012037215558726344

ایران در خط مقدم جبهه علیه تروریسم در منطقه است و بر خلاف ادعای نماینده رژیم صهیونیستی، به‌عنوان یک حقیقت ثابت شده عوامل صهیونیست به تروریست‌های داعش که در سرزمین سوریه فعال و در مجاورت مرز اسرائیل هستند، کمک می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ حسین ملکی رایزن نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک در روز پنجشنبه یکم مهرماه جاری در هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با استفاده از حق پاسخگوئی در عکس‌العمل به یاوه سرائی‌های نتانیاهو طی جوابیه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: نماینده این رژیم یک بار دیگر از تریبون مجمع عمومی برای فریب دنیا استفاده کرد. او بطور مطول فقط راجع به مسائل جانبی و حاشیه‌ای صحبت نمود که اساسا با موضوع اصلی فلسطین در چندین دهه گذشته که شامل دزدی زمین و اشغال نظامی سرزمین فلسطین توسط رژیم اشغالگر فلسطین است، ارتباطی ندارد.  وی تصریح نمود تا زمانی که اشغال سرزمین ادامه دارد، مردم هرگز از جنگ علیه اشغالگر دست نخواهند کشید.

ملکی در ادامه گفت: نماینده رژیم اسرائیل در سخنان خود بخاطر پیشرفت‌های این رژیم به خودش تبریک گفت و سعی کرد که این واقعیت –  مبنی بر اینکه او و دوستانش هر چه در توان داشتند برای تحمیل بدبختی و ناامیدی بر مردم تحت اشغالشان کوتاهی نکردند- را بر حضار بپوشانند. او همچنین مثل همیشه تلاش کرد ذهن دنیا را زرادخانه بمبهای اتمی و سلاحهای شیمیائی و سیاست نظامی گری دائمی خود که اکنون چندین دهه است که ادامه دارد، منحرف کند. لذا مثل همیشه ادعاهایی بی اساس را علیه دولت جمهوری اسلامی ایران تکرار کرد و ایران را به رهبری تروریسم متهم نمود و مثل گذشته دلیلی برای این ادعای خود به شنوندگان ارائه نداد و این در حالی است که ایران در خط مقدم جبهه علیه تروریسم در منطقه است و بر خلاف ادعای وی، به عنوان یک حقیقت ثابت شده عوامل صهیونیست به تروریست‌های داعش که در سرزمین سوریه فعال بوده و در مجاورت مرز اسرائیل هستند، کمک می کنند. اکنون شواهد و قرائن فراوانی وجود دارد که تروریستهای داعش با استفاده از تسهیلات فراهم شده در بیمارستانهای اسرائیلی مورد پذیرش قرار گرفته و درمان می شوند. اسرائیلیها ادعا کرده‌اند که آنها بخاطر نوع‌دوستی این خدمات را به تروریستهای داعش ارائه می دهند!

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت نماینده رژیم اسرائیل یعنی رژیمی که تا بن دندان به سلاحهای شیمیائی و اتمی مسلح است و هرگز در بکارگیری آنها علیه شهروندان بی دفاع فلسطینی تردیدی نمی کند، بار دیگر به لفاظی و مزخرفات خود علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران ادامه داد. انزوای این رژیم و تلاش رئیس آن برای عدم حصول به توافق در مورد پرونده هسته ای ایران به وضوح نشان می دهد که هیچ رهبر و هیچ دولتی در جهان هرگز این جعلیات علیه ایران را جدی نمی گیرد.

ملکی در پایان با انتقاد از این اظهارات و اشاره به بخشی ازسخنان نتانیاهو مبنی بر توسعه طلبی ایران گفت : سخنان نماینده اسرائیل مضحک و خنده دار است زیرا سخنران، خود یکی از آن کسانی است که بر اشغالگری سرزمینهای مردم تاکید و همانگونه که در مارس ۲۰۱۵ به صراحت اعلام کرد، هر گونه امکان تشکیل دولت فلسطینی را رد می کند.