نگرانی رژیم صهیونیستی از آغاز موج جدید عملیات‌های مقاومت

139408081554044326415014

همزمان با نزدیک شدن به اولین سالروز آغاز انتفاضه قدس و عملیات‌های فلسطینیان علیه صهیونیستها، رژیم صهیونیستی از آغاز موج جدید این عملیات‌ها احساس نگرانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ آلون بن داوید کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی طی مقاله ای که در روزنامه صهیونیستی معاریو به چاپ رسید، مسجد الاقصی و قدس را عامل بروز عملیات های ضد صهیونیستی دانست.

این کارشناس نظامی صهیونیست ابراز داشت: «حملاتی که در سپتامبر ۲۰۱۵ آغاز شد، خطرناک ترین موج عملیات ها و بی سابقه ترین آنها در چند سال گذشته بوده و البته با شدت و ضعف فراوانی همراه شده است.»

بن داوید که ارتباط فراوانی با موسسات نظامی رژیم صهیونیستی دارد، می گوید: «ارتش بیم آن را دارد که با نزدیک شدن زمان اعیاد یهودی، عرصه میدانی دوباره شاهد خشونت میان فلسطینیان و اسرائیلی ها باشد. با گذشت یک سال از آغاز حملات (انتفاضه)، اسرائیلی ها با ۲۳۵ مورد اقدام مسلحانه خطرناک رو به رو بوده اند که نیمی از آنها با استفاده از سلاح سرد انجام گرفته و طی آن، چهل نفر نیز جان باخته اند. ۳۰۰ فلسطینی در اجرای این عملیات ها نقش داشته اند که بیشتر آنان از کرانه باختری و شرق قدس بوده اند. از مجموع این افراد ۱۲۰ نفر در هنگام اجرای عملیات یا در هنگام بازداشت کشته شدند. در میان مهاجمان، تعداد اندکی از آنها عضو گروه های مسلح شناخته شده بودند.»

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در این مقاله آمده است: «برخی اسرائیلی ها نام این موج از عملیات ها را انتفاضه سوم، انتفاضه چاقو یا انتفاضه مهاجمان غیر وابسته به سازمان ها و گروه های فلسطینی می گذارند. این انتفاضه با انتفاضه های قبلی متفاوت است. ۷۵ درصد از عملیات های صورت گرفته علیه ارتش بوده ؛ ولی همان مقداری که علیه شهرک نشینان و غیر نظامیان اسرائیلی انجام گرفته، بسیار کشنده بوده است.»