درخواست دانشجویان ۲۶۰ دانشگاه برای تجدیدنظر در قراردادهای IPC و FATF

139506150900195578570204

دانشجویان بسیجی ۲۶۰ دانشگاه کشور در بیانیه‌ای خواستار تجدیدنظر در قراردادهای IPC و FATF شدند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ دانشجویان بسیجی ۲۶۰ دانشگاه کشور در بیانیه‌ای اعلام کردند: تمامی اقدامات دولت از قبیل IPC، خصوصی‌سازی آموزش و پرورش، ورود ایران به WTO، بین‌المللی شدن آموزش عالی، اجرایی شدن FATF و برنامه ششم توسعه و همچنین اقداماتی نظیر پیاده شدن مدلهای برجامیزه شده در حوزه‌های حقوق بشر و موشکی همه در کنار هم مسیری را تشکیل خواهد داد که انتهای آن بر باد رفتن استقلال کشور خواهد بود و بر تمامی نهادهای ذی‌ربط واجب است اقدامات لازم پیرامون بررسی مجدد تصمیمات دولت در قراردادهای اخیر علی‌الخصوص FATF و IPC را در دستور کار قرار دهند و به‌دور از منافع حزبی و جناحی و لابیهای سیاسی آنچه را به‌صلاح انقلاب است عملی سازند.

متن کامل این بیانیه به‌شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

…بر همه ما و همه مسلمانان‌ جلوگیری از آنها واجب‌ است… از آنچه‌ در نظر شرع‌ حرام‌ و آنچه‌ برخلاف‌ مسیر ملت‌ و کشور اسلامی و مخالف‌ با حیثیت‌ جمهوری اسلامی است‌ به‌‌طور قاطع‌ اگر جلوگیری نشود، همه‌ مسئول‌ می‌باشند و مردم‌ و جوانان‌ حزب‌اللهی اگر برخورد به‌ یکی از امور مذکور نمودند به‌ دستگاه‌های مربوطه‌ رجوع‌ کنند و اگر آنان‌ کوتاهی نمودند، خودشان‌ مکلف‌ به‌ جلوگیری هستند.
(بند میم وصیت‌نامه حضرت امام راحل)

حفظ استقلال و حاکمیت ملی کشور و مبارزه با هر عامل خارجی که قصد تحمیل اراده شیطانی خود را در اداره امور ایران اسلامی دارد از شعارهای اولیه و بدیهی نهضت انقلاب اسلامی بود، امروز نه به‌دست ایادی استکبار و جریانات علیه نظام در خارج مرزها، بلکه توسط همان جریان غیرانقلابی درون نظام در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

عده‌ای با ارائه مدلهای مبهم قراردادهای نفتی حاکمیت ملی کشور و تسلط بر منابع ملی‌مان را زیر سؤال می‌برند، عده‌ای از تجربه مهلک برجام درس نگرفته‌اند و اصرار بر  انطباق این مدل خطرناک در حوزه‌های منطقه‌ای و حقوق بشر را دارند، هیئتهای نظارت و بررسی چگونگی اجرای برجام در خواب به سر می‌برند و بدعهدیهای طرف مقابل را لاپوشانی می‌کنند و همچنان به سراب بی‌رمق برجام افتخار می‌کنند.

صاحبان حقوقهای نجومی همچنان از ملت طلبکار هستند و رویه سابق را بی‌واهمه ادامه می‌دهند و دولت محترم نیز گمان کرده است با مصاحبه‌ها و اقدامات تشریفاتی محض و همچنین فرافکنی پیرامون مسائل متعدد و فرار از پاسخگویی می‌تواند اذهان مردم را از این مسئله منحرف بکند. حال در جدیدترین گام خود در مسیر استحاله و تغییر رفتار انقلاب اسلامی دست به تحریم نهادهای داخلی کشور زده‌اند و به آن افتخار می‌کنند و این “خودتحریمی” را نشانه پیشرفت نظام اقتصادی می‌دانند و این همان خطر جدی است که بارها و بارها در بیانیه‌ها، نامه‌ها، جلسات تبیینی و…  توسط جریان انقلابی نسبت به آن هشدار داده شده بود.

فی‌الواقع باید پرسید، فاین تذهبون؟ این که هرروز از گوشه و کنار کشور خبر ناخوشایندی از قراردادهای پر از ذلت و خواری و ناقض مبانی قانونی و ارزشی انقلاب اسلامی به گوش برسد ناظر بر تحقق کدام یک از خواسته‌های مردم و رهبری انقلاب است؟ آیا عده‌ای گمان کرده‌اند که سرمایه‌های عظیم این نظام که با خون دل هزاران زن و مرد و پیر و جوان دلسوخته گرد آمده است دربست در انحصار و ید اختیار آنان است که این‌گونه بی‌محابا از آن هزینه می‌کنند؟

به‌راستی در این بحبوحه، انتظار آن است که نهادهای نظارتی مانند مجلس شورای اسلامی، به‌جد مسائل را دنبال کنند و اجازه عدول از مصالح کشور را به هیچ شخص و جریانی ندهند. نمایندگان محترم مجلس نباید فراموش کنند آن روز که با تکیه بر رأی مردم وارد خانه ملت شدند، سوگند یاد کردند که حافظ استقلال کشور باشند و از آن حفاظت و حراست کنند؟ باید از نمایندگان محترم پرسید، می‌خواهید در برابر این دست اقدامات که نقض صریح استقلال کشور در موارد متعدد و قالبهای مختلف است چه کنید؟ هیهات که در بزنگاه‌های کشور در انجام مسئولیت خود کوتاهی نماییم.

متأسفیم آن روز که خطوط قرمز رهبری در برجام زیر پا گذاشته شد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن برجام تصویب گردید، امروز انتظار از مجلس محترم حضور فعالانه در عرصه تصمیم‌گیریها می‌باشد. امروز باید مراقب بود که با سازوکار قراردادهای جدید بانکی استقلال و عزت کشور زیر سؤال قرار گرفته است و مشخص نیست دامنه این تساهل و تسامح تا کجا ادامه دارد.

این غیرعقلانی و غیرمنطقی است که نهادهایی مانند وزارت ارشاد، وزارت دفاع، سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات تحت تحریمهای داخلی قرار بگیرند و به‌هنگام درخواست کمک از سوی بانکهای داخلی، نامه‌ای مبنی بر ناتوانی در ارائه خدمات به‌جهت حضور در لیست تحریمها دریافت کنند. با این روند بعید نیست مجبور باشیم بر سر این مذاکره کنیم که پسوند اسلام را از وزارت ارشاد برداریم و برنامه‌های ساخت موشک وزارت دفاع را تعطیل کنیم و یا سپاه پاسداران را منحل کنیم و مبارزه با جریانهای مغرض با انقلاب را از دستور کار وزارت اطلاعات حذف کنیم تا راضی شوند این نسل جدید تحریمها را لغو کنند.

آنچه مشخص است تمامی این اقدامات از قبیل IPC، خصوصی‌سازی آموزش و پرورش، ورود ایران به WTO، بین‌المللی شدن آموزش عالی، اجرایی شدن FATF و برنامه ششم توسعه و همچنین اقداماتی نظیر پیاده شدن مدلهای برجامیزه شده در حوزه‌های حقوق بشر و موشکی همه در کنار هم مسیری را تشکیل خواهد داد که انتهای آن بر باد رفتن استقلال کشور خواهد بود. البته که اعتراف برخی از مدیران و اساتید که از طراحان این مسیر بوده و سینه سپر می‌کنند و نسبت به مغایرت پیشرفت اقتصادی کشور با استقلال سخن‌پراکنی می‌کنند و اساساً مقوله استقلال در دهکده نوین جهانی را بی‌ارزش و فاقد اعتبار می‌دانند خود گواه بر این مصیبتهای عظماست.

اما همگان نیک آگاه باشند هنوز نسل جوان  انقلابی و مؤمن کشور در صحنه حضور دارند و آتش غیرت و انقلابی‌گری آنها خاموش نشده است که جمهوری اسلامی تقلبی علم شود و ماهیت نظام این‌گونه به خطر بیفتد. ما جریان جوان انقلابی کشور، اعلام می‌داریم بر تمامی نهادهای ذی‌ربط واجب است اقدامات لازم پیرامون بررسی مجدد تصمیمات دولت در قراردادهای اخیر علی‌الخصوص FATF و IPC را در دستورکار قرار دهند و به‌دور از منافع حزبی و جناحی و لابیهای سیاسی آنچه را به‌صلاح انقلاب است عملی سازند. بی‌شک دانشجویان انقلابی اقدامات ایشان را رصد و آن را به ملت شریف ایران گزارش می‌نمایند.

در نهایت به عده‌ای که گمان کرده‌اند انقلاب سفره اختصاصی آنهاست و سرمایه‌های این نظام را مایملک خود می‌دانند، یادآور می‌شویم بیش از این صبر جنبش دانشجویی انقلابی را آزمایش نکنند و خطوط قرمز امام، رهبری و مردم را در همه تصمیمات خود ملاک قرار دهند. توصیه می‌کنیم کمی در تاریخ انقلاب نیز تطور کنند و ببینند کیف کان عاقبه الذین من قبل.

والسلام