آیت‌الله علوی گرگانی: حوزه و دانشگاه انقلابی چهره رحمانی اسلام را به جهانیان نشان دهند

139402101259047995206014

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اوضاع منطقه گفت: داعش با جنایات خود چهره منفی از اسلام نشان می‌دهد که در این زمینه حوزه و دانشگاه و روحانیت تکلیف دارند انقلابی باشند تا چهره رحمانی اسلام را به جهانیان نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ آیت‌الله علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار اعضای علمی همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآن کریم اظهار داشت: امروز نیازمند وحدت و همدلی امت اسلامی هستیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری افزود: وظیفه داریم که انقلابی باشیم و در مسیر ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب اسلامی گام برداریم تا از نقشه‌های شوم دشمن مصون بمانیم.

وی با توجه به اوضاع منطقه و اقدامات داعش گفت: گروهک تروریستی داعش با جنایات خود چهره منفی از اسلام نشان می‌دهد که در این زمینه حوزه و دانشگاه و روحانیت تکلیف دارند انقلابی باشند تا چهره رحمانی اسلام را به جهانیان نشان دهند.

آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر لزوم توجه به قرآن کریم بیان کرد: جوانان و دانشجویان باید به‌سمت قرآن بیایند و به این وسیله از آسیب‌های دشمن مصون بمانند، قرآن کریم کتاب هدایت است و سبب عاقبت به خیری و رستگاری انسان‌ها می‌شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با یادآوری آیه‌ای از قرآن کریم افزود: اگر در جایی دچار مشکل و ضرر شدید، به خداوند پناه ببرید و از خداوند بخواهید کمک کند و این موضوع را بدانید که خداوند تنها یاری دهنده انسان است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اگر نیت الهی باشد خداوند پاداش آن را می‌دهد، گفت: باید خدمت و نیت همه کارهایمان در راستای کسب رضای الهی باشد، در راستای حفظ نظام اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکرده و امام زمان(عج) را شاهد و ناظر بر اعمال خود بدانیم.