اصابت موشک “قاهر یک” ارتش یمن به فرودگاه «ابها» در جنوب عربستان

139411200945384447076694

واحد موشکی ارتش یمن با یک فروند موشک “قاهر یک” فرودگاه ابها واقع در جنوب عربستان را هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از پایگاه خبری العهد، واحد موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع “قاهر ۱” را به فرودگاه منطقه‌ای ابها در منطقه عسیر در خاک عربستان شلیک کرد.

همزمان واحد موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن محل تجمع مزدوران سعودی در منطقه فرضه نهم در استان مأرب را با موشک هدف قرار دادند.

در این حمله شماری از مزدوران سعودی کشته یا زخمی شدند و انفجارهای پی‌درپی و شدیدی در محل تجمع این مزدوران روی داد.

واحد موشکی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین محل‌های تجمع عناصر مسلح در منطقه الصبرین در استان الجوف یمن را با موشک کاتیوشا هدف قرار دادند.

در این حمله، تعدادی از مزدوران سعودی کشته یا زخمی شدند و یک دستگاه خودروی نظامی آنها منهدم شد.

شهادت ۱۲ یمنی در تعز و صنعا

سه شهروند یمنی در حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به دانشکده نظامی و خانه‌های مسکونی منطقه الروضه در بخش بنی‌حارث شهر صنعا شهید شدند.

در این حمله ۱۷ نفر دیگر زخمی شدند که اکثر آنها زن و کودک بودند.

۹ شهروند یمنی نیز در حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به یک پارکینگ در دوراهی تعز به المخا شهید و سه نفر دیگر زخمی شدند. جنگنده‌های ارتش سعودی همچنین جنایت هولناک دیگری در منطقه الصحن استان صعده مرتکب شدند. در حمله جنگنده‌های سعودی، یک خانه منهدم شد و ساکنان آن که اکثراً زن و کودک بودند، به شهادت رسیدند. جنگنده‌های ارتش سعودی همچنین مناطق بخش نهم در استان صنعا را هدف قرار دادند.

این جنگنده‌ها ۴۵ بار نیز بخش باقم در استان صعده و بخش نجران را بمباران کردند.

هواپیماهای سعودی دوبار نیز به مرکز پخش سیلندرهای گاز خانگی در استان حجه حمله کردند. مناطق مختلف استان صعده نیز شاهد حمله موشکی ارتش سعودی بود.