آیت الله بهجت: قرآن و عترت تفکیک ناپذیر هستند

139409282317172766743594

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: مرحوم آقا شیخ عبد الکریم حایری فرموده است؛ عامه، عترت را کنار گذاشته اند و خاصه، قرآن را. البته معنای این سخن این است که هر دو طایفه، هر دو را کنار گذشته اند، زیرا قرآن و عترت با هم متلازمند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: مرحوم آقا شیخ عبد الکریم حایری فرموده است؛ عامه، عترت را کنار گذاشته اند و خاصه، قرآن را. البته معنای این سخن این است که هر دو طایفه، هر دو را کنار گذشته اند، زیرا قرآن و عترت با هم متلازمند. به عقیده ی بنده، اگر کسی یکی را ضایع کند، دیگری را هم ضایع کرده است، زیرا این دو با هم هویت و اتحاد دارند. چنان که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود:
انی تارک فیکم الثقلین، أحدهما اکبر من الاخر: کتاب الله حبل ممدود من السماء الی الارض؛ و عترتی اهل بیتی. و انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض.
من دو چیز سنگین و گرانبها در میان شما به یادگار می گذارم که یکی از دیگر بزرگتر است؛ یکی کتاب خدا، که ریسمانی است که از آسمان به سوی زمین کشیده شده است؛ و دیگری: بستگان و خاندانم. این دو هرگز از هم جدا نخواهند شد، تا این که در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.
کتاب در محضر حضرت آیت ا…. العظمی بهجت – ص ۱۱۱
محمد حسین رخشاد