مردم شجاعانه مقابل زیاده‌خواهی غربی‌ها ایستاده‌اند/ آمریکا از الگو شدن ملت ایران در دنیا هراسان است

81992

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت:‌ تاکتیک آمریکا در مقابل ایران گاهی تغییر می‌کند ولی در کل استراتژی براندازی جمهوری اسلامی ایران همچنان از سوی ایالات متحده دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی با اشاره به دشمنی تاریخی و دیرینه آمریکا با ملت ایران اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا تاکنون استراتژی براندازی جمهوری اسلامی ایران را در قالب سه رویکرد محوری دنبال کرده است.

وی تصریح کرد: راه اندازی جنگ نیابتی به مدت ۹۴ ماه به سرکردگی رژیم بعث عراق، تحریم‌های ظالمانه و تعامل دیپلماتیک سه رویکرد دشمن در اجرای استراتژی براندازی جمهوری اسلامی ایران است که هم اینک در فاز تعامل آن قرار داریم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت:‌ آمریکا از الگو شدن ملت ایران در محوریت قرار گرفتن به عنوان الگوی مقاومت در دنیا در هراس است بنابراین شکست دادن ملت ایران و براندازی جمهوری اسلامی را در قالب استراتژی ثابت خود دنبال می‌کند و فقط به اقتضا سیاستهای دیگر گاهی وقتها تاکتیک‌هایش را عوض کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی افزود: مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران تنها ملت ایستاده در مقابل استکبار جهانی به شمار می‌روند که شجاعانه در مقابل زیاده‌خواهی‌های دولت‌های غربی ایستاده‌اند و مقاومت می‌کنند و رفتار و سابقه دولت آمریکا فقط نشاندهنده تغییر تاکتیک این کشور است و الا در استراتژی‌های خصمانه آنان هیچ تغییری اتفاق نیافتاده است.

سعیدی با تشریح وضعیت پیش روی انقلاب اسلامی اظهار داشت: هیچ وقت کشورمان در چنین شرایط حساس و پیچیده‌ای نبوده است، پیش‌تر می‌گفتیم که کشور در آستانه انتخابات در شرایط حساسی است اما اکنون شرایطی وجود دارد که باید موضوع پیچیدگی را هم به شرایط کشور افزود و از این رو باید به دقت متوجه حساسیت‌ها و پیچیدگی‌ها بود و از انقلاب اسلامی مراقبت و پاسداری کرد.

وی تصریح کرد: در شرایط حساس و پیچیده کشور نخستین تکلیف بر عهده دردآشنایان انقلاب اسلامی، متولیان مملکتی و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، علما و بزرگان است تا با حفاظت از آرمانهای انقلاب نگذارند آسیبی به مملکت وارد شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح نقش استقامت در پیروزی ملتها با استناد به آیات قرآن کریم گفت:‌ خداوند در آیه ۱۱۲ از سوره هود می‌فرماید فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَمَنْ تَابَ مَعَکَ وَلَا تَطْغَوْا إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ، که در این آیه سه ویژگی و سنت الهی در مورد استقامت که فرا زمانی و فرا مکانی هستند بر شمرده شده است.

وی افزود: استقامت مورد اشاره در این آیه نخست متوجه شخص پیامبر اکرم (ص) و به تبعیت از شرایط هر جامعه‌ای مختص رهبر جامعه اسلامی است تا مقابل دشمن استقامت کند و سپس منظور از استقامت، پایداری کردن در چارچوب معیارهای الهی و فرامین حق تعالی است که در نهایت تبعیت امت از رهبری در مسیر استقامت در مقابل دشمن را در پی دارد.

سعیدی اظهار داشت: زاویه گرفتن از مسیر و رهنمودهای رهبری تحت هر عنوانی انحراف از مسیر استقامت و مقاومت و در نتیجه سبب آسیب دیدن انقلاب اسلامی می‌شود.

وی با اشاره به خطبه ۱۹۲ نهج البلاغه تصریح کرد: حضرت علی علی (ع) در این خطبه به هزینه دار بودن استقلال و عزت اشاره کرده و جریان محاصره مسلمین در شعب ابی طالب را هزینه پیروزی و استقلال یابی مسلمانان در صد اسلام ارزیابی فرموده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: استقامت در مقابل دشمن به ۵ نتیجه روشن می‌انجامد که در جریان مورد اشاره در قرآن کریم در مورد قوم بنی اسرائیل و البته در جریان وقایع صدر اسلام تجربه شده است که شمال گشایش و پیروزی بر دشمن، عزت یابی ملت، رسیدن به آرامش و امنیت، قدرت یابی و رسیدن به موقعیت پیشوایی است.

وی افزود: قطعاً مردم در وقوع و حدوث انقلابها نقش دارند اما اگر مردم در حفظ انقلابشان نقش آفرینی نکنند و معضل تن پروری و خوش گذرانی به جای حفظ اصل انقلاب بر جامعه حاکم شود دیگر چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند.

سعیدی تصریج کرد: انقلاب اسلامی ایران یک امانت الهی است و در این میان اطاعت از رهبری و ولی امر به معنی حرکت در مسیر حفظ انقلاب اسلامی است و اگر کسی این مراقبت و محافظت از انقلاب را به درستی انجام ندهد بالاترین اشتباه را انجام داده است و اگر این اشتباهات دامنه دار شود بر اساس آیات قران کریم همچو قوم بنی اسرائیل که از حضرت موسی (ع) اطاعت نکرده و شکست خوردند دچار خسارت فراوان خواهیم شد.

وی گفت: برخی از افراد ظرفیت مقاومت و استقامت را ندارند در حالیکه برای استمرار توفیقات انقلاب اسلامی به عنوان محور مقاومت در جهان نیازمند استقامت همه جانبه در مقابل دشمنان هستیم.

وی با یادآوری سرنوشت مصدق در سده معاصر اظهار داشت: جنایاتی که به واسطه حاکمیت یک فرد دست نشانده و دیکتاتور از سوی آمریکا و انگلیس به ملت ایران تحمیل شد متوجه کسانی است که نتوانستند به درستی در مقابل دشمنان نحوه استقامت صحیح را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقل قول یکی از مقامات آمریکا گفت: خود سران آمریکا معتقدند که ۴ کشور در معادلات جهان جزو کشورهای اصلی و تاثیرگذار به شمار می‌آیند که شامل آمریکا، چین، روسیه و ایران است و دقیقاً به همین خاطر است که آمریکا قصد دارد از الگو و محور واقع شدن ایران به عنوان الگوی مقاومت و استقامت جلوگیری کند و سیاست‌های براندازانه بر علیه جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

وی پیامدهای استقامت در مقابل دشمن را انجام تکلیف الهی، پیروزی در بزرگترین آزمون الهی در برابر جبهه کفر و حفظ محوریت مقاومت در دنیا و پیشگیری از سقوط انقلاب دانست و اظهار داشت: هم اینک نگاه همه ملتهای آزاده جهان متوجه ایران اسلامی است تا با اتصال این حکومت به قیام حضرت ولی عصر (عج) پیروزی ایران بر استکبار جهانی و رژیم‌های مرتجع منطقه را ببینند.

سعیدی بدل سازی از سوی جبهه استکباری برای مقاومت اسلامی از امثال القاعده، داعش و بن لادن را برای ایجاد خدشه به محور مقاومت و استقامت در منطقه ارزیابی کرد و گفت: آمریکا با پیگیری سیاستهای براندازی جمهوری اسلامی ایران که در سه تاکتیک محوری جنگ نیابتی، تحریم و تعامل انجام می‌شود قصد دارد سرعت جهانی شدن حرکت اسلام را بگیرد تا نظام سلطه مد نظر خود را بر دنیا حاکم کند.

وی در این مراسم از خدمات ۷ ساله حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی مهدوی در مقام مسئولیت دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا آذربایجان غربی تقدیر کرد و برای حجت الاسلام والمسلمین نجفقلی زاده سرایی در این مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.