تست “باور ۳۷۳” برای انهدام موشک بالستیک/ آمریکا در داخل نفوذی دارد/ بی‌معرفتی روس‌ها در ماجرای پایگاه نوژه

139505301219301188429844

سردار دهقان با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها که سامانه موشک اس ۳۰۰ در شرق تهران قرار داده شده گفت: این موضوع هیچ ربطی به طرف‌های غربی و آمریکایی ندارد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شامگاه یکشنبه شبکه دو سیما، به تشریح تازه ترین دستاوردهای کشور در حوزه دفاعی و آخرین تحولات نظم جدید منطقه‌ای پرداخت.

سردار دهقان در پاسخ به این سوال که آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که سامانه موشک اس ۳۰۰ در شرق تهران قرار داده شده، آیا این موضوع را شما تایید می‌کنید؟ اظهار داشت: این موضوع هیچ ربطی به طرف‌های غربی و آمریکایی ندارد و آمریکا در داخل کشور عده‌ای منافق نفوذی دارد که من نام آنها را «روسپی‌های مزدور» خطاب می‌کنم و این موضوع هیچ‌گونه صحتی ندارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها هرگز علاقه ندارند توان نظامی کشورمان افزایش یابد، افزود: ما برای تقویت جنگنده‌های نیروی هوایی خود نیازمند تامین جنگنده هستیم، لذا نقاط در معرض تنش هواپیماها را شناسایی و کاستی‌ها را برطرف کرده‌ایم و با روسیه در حال مذاکره برای جنگنده سوخو می‌باشیم.

وزیر دفاع ادامه داد: سوخو ۳۰ یکی از جنگنده‌هایی است که ما مناسب می‌دانیم و روس‌ها این جنگنده را دارند و کس دیگری ندارد و ما با آنها در این باره صحبت کرده‌ایم و پاسخ منفی نشنیده‌ایم.با توجه به محدودیت‌هایی که برای آنها (روسیه) می تواند مطرح باشد،  در حال مذاکره هستیم که چگونه می توانیم این عملیات (خرید %