آمریکا و صهیونیست ها به دنبال ترویج ناامنی در جنوب شرق کشور هستند

81666

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: دشمنان فرا منطقه ای مانند آمریکا و صهیونیست ها به دنبال مدیریت و تحریک برخی از کشورهای منطقه برای دخالت و ترویج ناامنی در جنوب شرق ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سردار سرلشکر یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی  فرماندهی معظم کل قوا  در بازدید از یگانهای قرارگاه  قدس نیروی زمینی سپاه در منطقه جنوب شرق کشور، در دیدار با فرماندهان و مسولان این قرارگاه با اشاره به تلاش های بعمل آمده در برقراری امنیت منطقه جنوب شرق گفت: رزمندگان قرارگاه قدس مجاهدت ها و فداکاری های بسیاری در برقراری امنیت در منطقه جنوب شرق داشته اند و فرماندهی نیروی زمینی سپاه تدابیر ارزشمندی را در این زمینه اتخاذ کرده است.

دستیار و مشاور عالی  فرماندهی معظم کل قوا  در ادامه تصریح کرد: مهمترین اقدام که در این قرارگاه بایستی انجام پذیرد تشخیص راهبردی ریشه های نا امنی در منطقه و تغییرات در راهبردهای دشمنان است ؛ همچنین ارتقای آمادگی های  عملیاتی  برای برخورد  با انواع شرارتها و نا امنی ها که عمدتا  از کشورهای پیرامونی  به این منطقه می رسد نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: دشمنان فرا منطقه ای مانند آمریکا و صهیونیست ها به دنبال مدیریت و تحریک  برخی از کشورهای منطقه برای دخالت و ترویج ناامنی در  جنوب شرق ایران هستند  که بحمدالله با هوشیاری سازمانها  و نهادهای اطلاعاتی و آمادگیهای  عملیاتی  رزمندگان سپاه و نیروهای بومی منطقه تاکنون توطئه های آنان خنثی شده است ،اما ممکن است این شرارتها ادامه پیدا کند.

سرلشکر صفوی در ادامه اظهار کرد :با وجود  امنیت بسیار خوب استان سیستان و بلوچستان  و وجود مردمی صبور و شریف و نجیب ، لازم است دولت  در برنامه ششم  توسعه  توجه بیشتری  نسبت به  رفع محرومیت ، ایجاد اشتغال  ، احداث راه آهن چابهار -زاهدان  مشهد   و تامین آب برای شهرهای بزرگ ، همچنین توسعه سواحل دریای عمان متناسب  با نیازمندیهای مردم استان داشته و در تحقق این اهداف از سرمایه گذاران داخلی و خارجی حمایت لازم را بعمل آورد.

وی با تاکید بر اینکه امروز مسائل اجتماعی و فرهنگی با مسائل امنیتی گره خورده است ، گفت:مسائل اجتماعی و اقتصادی و عدم توسعه یافتگی استان سیستان و بلوچستان ارتباط مستقیمی با مسائل امنیتی و دفاعی دارد و  و در خصوص استان سیستان و بلوچستان متاسفانه علیرغم اینکه  امنیت برقرار شده  اما توسعه همگام با امنیت پیش نرفته است.

دستیار و مشاور عالی  فرماندهی معظم کل قوا در پایان از اقدامات محرومیت زدایی بعنوان خدمتی از سپاه به مردم محروم منطقه جنوب شرق یاد کرد و  با اشاره به ظرفیت های مختلف  استان سیستان و بلوچستان توجه به ظرفیت  و پتانسیل استان  در جذب گردشگر داخلی و خارجی  را مورد تاکید قرار داد.