تعرض به شورای نگهبان با ادعای اعتدال سازگاری ندارد/ “رد صلاحیتم” ابلاغ نشده است

139302121115336312660824

نماینده مردم تهران گفت: هنوز موضوع ردصلاحیت توسط هیئت نظارت که فرمانداری باید آن را ابلاغ کند، به بنده ابلاغ نشده ولی به تعدادی از همکاران ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ :حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت بررسی صلاحیتش در هیئت نظارت شورای نگهبان، گفت: هیات اجرایی که رد صلاحیت کرده بود همان روز اول به صورت کتبی این موضوع را به کاندیداها اعلام کردند اما در این مرحله در رسانه ها اسامی تعدادی از افراد شاخص اعلام شده اما هنوز موضوع رد صلاحیت توسط هیات نظارت که فرمانداری باید آن را ابلاغ کند، رسما به بنده ابلاغ نشده ولی به تعدادی از همکاران ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه برخی با تضعیف شورای نگهبان پازل آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی را تکمیل می‌کنند، تاکید کرد: مدعیانی که دم از قانون‌مداری می‌زنند باید به تصمیم و نظر شورای نگهبان به عنوان مرجع نهایی احترام بگذارند؛ بنده به صراحت اعلام می کنم با اینکه در خصوص خودم هیچ دلیلی مبنی بر رد صلاحیت نمی بینم و هنوز هم به من ابلاغ نشده، اگر نظر هیئت نظارت درباره بنده منفی هم باشد، تابع روال قانونی خواهم بود.

رسایی گفت: من حتی وقتی هیات اجرایی دولت، نامه رد صلاحیت را به دستم داد، به اصل رد صلاحیت توسط دولت اعتراض نداشتم بلکه به خاطر عدم بیان دلایل اعتراض داشتم. الان هم معتقدم، همه باید حرمت شواری نگهبان را به عنوان یک رکن مهم نظام که رهبر انقلاب تصمیمات آن را مانند آرای مردم، حق الناس دانسته، بر خود لازم و واجب بدانند.

رسایی با بیان تعرض به شورای نگهبان با ادعای قانون مداری و اعتدال سازگاری ندارد، گفت: هر کس در هر جایگاهی و مسئولیتی که باشد حق ندارد علیه شورای نگهبان که به وظیفه خود در پاسداری از انقلاب اسلامی در مقابله نفوذ دشمن عمل می‌کند، اقدامی کند چرا که این نهاد مورد اعتماد حضرت امام بوده و اکنون نیز مورد اعتماد مقام معظم رهبری و مردم است.