بزرگترین ظلم نظام استکباری به بشریت مقابله با کرامت انسانی است

139503101304009697802404

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تنها راه دست یافتن به کرامت از طریق اهل بیت است گفت: بزرگترین ظلم نظام استکباری به بشریت مقابله با کرامت انسانی است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم بزرگداشت حضرت احمد بن‌ موسی(ع) بزرگترین ظلم نظام استکباری به بشریت را ایستادگی را مقابل کرامت انسانی دانست و اظهار داشت: حکومت‌های استکباری مانع از کرامت انسانی هستند و نه تنها به مردم جهان بلکه به مردم خود نیز ظلم می‌کنند و نمی‌گذارند مردم خداپرست بوده و کرامت انسانی داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی پرچم‌دار کرامت انسانی است، گفت: کرامت در پرتو حق جلوه می‌کند و امروز بسیاری در جهان ادعای دفاع از حقوق بشر دارند اما اگر این دیگرخواهی در پرتو خداخواهی نباشد بی‌ارزش است، امروز مردم بحرین و یمن در حال جنگ و دفاع برای کرامت انسانی هستند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه کسانی که طرفدار کرامت انسانی هستند در جبهه کریمان و اسرائیل غاصب و دیگر مستکبران در جبهه لئیمان قرار دارند، گفت: امروز کرامت انسانی گمشده عالم است که دهه کرامت زمینه شناخت اهل بیت(ع)، امام رضا(ع)، سیره رضوی، حضرت احمدبن موسی(ع) و حضرت معصومه(س) را برای مردم فراهم کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: اگر فرد و جامعه بخواهد به قله‌های کمال برسد باید راه کریمان عالم را که همان اهل بیت(ع) هستند، دنبال کنند زیرا کریمان و اهل بیت(ع) جلوه کرامت حق هستند.

وی با بیان اینکه قرآن شاخص کرامت داشتن انسان‌ها را پروا از خدا عنوان کرده است، تصریح کرد: انسان‌ها برای برخورداری از نعمت کرامت و کریم شدن باید در مکتب امامان معصوم بیاموزند و عمل کنند که انسان دارای کرامت، امیر نفس خود است و در مقابل دشمنان می‌ایستد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه کرامت به معنای بزرگی، بزرگواری و بخشندگی است، بیان کرد: انسان دارای کرامت ذاتی و اکتسابی است و تفاوت بین انسان با سایر موجودات عالم در کرامتی است که خداوند به او عطا کرده است که انسان‌ها باید بکوشند تا کرامت در پرتو خداوند را کسب کند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: کرامت، انسان را از هر آنچه که غیر از خداوند باشد دور می‌کند به طوری که برخورداری انسان از کرامت نفس او را از برخورد با مال، رشوه و شهوت در زندگی دور و از ظلم به خود و دیگران جلوگیری می کند.

وی با بیان اینکه تنها سنجش انسان کامل امام‌زادگان و امامان تربیت شده خداوند هستند اظهارداشت: دست یابی به قله‌های تعالی توسط انسان‌ها تنها در تاسی به کریمان امکان پذیر است و برخورداری انسان از کرامت روح انسان را بزرگ می‌کند و شهدا مصداق این بزرگی و کرامت هستند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه وضعیت امروز کشور زیبنده مردم نیست، گفت: تنها راه برون رفت از این وضعیت اقتصاد مقاومتی و توجه به توانمندی‌های داخلی و نگاه به داشته‌ها است که این توجه به توانمندی داخلی و اتکا به خود کرامت انسانی است.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت مردم ایران اسلامی در اتکا به خداوند و اعتماد به نفس است افزود: اقتصاد مقاومتی نسخه گره‌گشای کشور است و نباید با توجه به خارج از کشور انتظار حل مشکلات را داشت چراکه آنها تنها به فکر منافع خود هستند و هیچ کاری برای ملت‌ها و کشورها انجام نداده و نمی‌دهند.