خشم دهلی‌نو از شکنجه شدید کارگران هندی در عربستان

139407171737184066266954

وزارت خارجه هند خشم و نارضایتی خود را از بدرفتاری و شکنجه شدید کارگران هندی در عربستان درپی قطع دست یک کارگر هندی ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ به نقل از شبکه عربی “بی بی سی”، وزارت خارجه هند بعد از دریافت گزارش برخورد وحشیانه یک کافرمای سعودی با خدمتکار زن خود به مسئولان این کشور شکایت کرد.

کارفرمای سعودی در شهر ریاض هفته گذشته با عصبانیت دست راست کاستوری منیراثیتام خدمتکار هندی ۵۲ خود را قطع کرد.

منیراثیتام هم اکنون در بیمارستان بستری است و مسئولان سعودی هنوز درباره این حادثه واکنشی نشان نداده‌اند.

سوشما سواراج وزیر خارجه هند گفت که کشورش به مسئولان سعودی شکایت کرده است.

وی در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: قطع دست یک خانم هندی – از برخورد وحشیانه با یک خانم هندی در عربستان بسیار ناراحت شدیم.

سواراج افزود: این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست. ما به مسئولان سعودی شکایت کردیم و سفارت ما در تماس با قربانی است.

خانواده منیر اثیتام در شهر شینای در جنوب هند درباره علت قطع دست راست این زن گفت: زن کارفرمای منیراثیتام از وی عصبانی شد زیرا به کارفرمای خود شکایت کرد که در داخل خانه اش مورد تعرض قرار گرفته است. منیراثیتام سه ماه قبل کار در این خانه را آغاز کرده بود.

خانواده منیر اثیتام خواهان تضمین دریافت غرامت از کارفرمای سعودی و تامین هزینه ای درمان او شده اند.

اس کومار فرزند قربانی به شبکه “بی بی سی” در هند گفت:

از وقتی کار پیش این خانواده سعودی را آغاز کرد، وضعیت خوب نبود. به مادر حتی اجازه صحبت با تلفن را هم نمی دادند. غذا بهش نمی دادند و مجبورش می کردند که ساعت های طولانی کار کند.

اس ویجی یاکوماری خواهر قربانی نیز گفت: وقتی تلاش کرد تا از تعرض و شکنجه فرار کند، زن کارفرمایش دست راستش را قطع کرد. روی زمین افتاد و ستون فقراتش آسیب دید.

به گفته ویجی یاکوماری، این کارفرمای زن سعودی عصبانی شده بود زیرا منیر اثیتام به مسئولان محلی گفته بود که به وی تعرض شده و از غذا محروم شده است.

وی افزود که خواهرش در ریاض درحال درمان است و وضعیت ناگواری دارد و خانواده به رغم خوشحالی از درمانش اما قادر به پرداخت هزینه ها نیستند.

ویکاس سواروب سخنگوی وزارت خارجه هند به روزنامه اکسپرس این کشور گفت که هند خواستار اجرای عدالت درخصوص قربانی خواهد شد.

وی افزود: سفارت ما در ریاض این مسئله را با وزارت خارجه سعودی مطرح کرده و خواستار برخورد قاطع و مجازات شدید کارفرما شده است.

سواروب گفت که کشورش تیم تحقیقات ویژه ای را درخصوص تلاش کارفرما برای قتل عمد تشکیل داده است تا او براساس قانون محکوم و مجازات شود.