در حمله نیروهای یمنی؛ فرمانده یگان زرهی ارتش سعودی در نجران کشته شد

139410061334203266796974

فرمانده یگان زرهی لشکر ۸۴ نیروی زمینی ارتش عربستان و شمار دیگری از افسران سعودی در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، در نجران کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ به نقل از شبکه خبری المسیره، نیروهای یمنی در جریان این حمله یک دستگاه تانک ارتش سعودی از نوع «آبرامز» را در بلندی های منطقه «رجلاء» در نجران، منهدم کردند.
یک نظامی یمنی این عملیات را در واکنش به ادامه حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن دانست.
وی افزود: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک موشک به سوی این تانک ارتش سعودی علاوه بر فرمانده یگان زرهی لشکر ۸۴ نیروی زمینی و معاون اول پایگاه رجلاء، شمار دیگری از سربازان و افسران سعودی را نیز کشتند.
عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلافی از برخی کشورهای عربی بخصوص امارات و با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن منصورهادی رییس جمهور مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود هفت هزار زن و کودک و شهروند یمنی و مجروح شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.
در اثر این حملات بیش از ۸۰ درصد موسسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در اثر محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.