امروز شرورترین نظام سیاسی دولت آل سعود است/ چشم انداز و سیاست‌های کلی رهبری تاکنون اجرایی نشده

139503031956208237757264

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه چرا چشم‌انداز و سیاست‌های کلی رهبری اجرایی نشده است، گفت: اگر سیاست‌های نظام و رهبری اجرایی نشود، ضمن افزایش بیکاری و تبعیض، نقایص و ضعف‌ها زیادی وجود خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سرلشگر محسن رضایی در همایش سیاسی استانی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز اظهار داشت: درود می‌فرستیم بر شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای با غیرت مدافع حرم و به همه پاسداران و بسیجیان استان البرز سلام و ارادت خودم را اعلام می‌کنم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: سپاه کرج و استان البرز از قدیمی‌ترین سپاه‌های ایران اسلامی است که از همان روزهای اول پیروزی انقلاب تشکیل شد که  لشکر و سپاه استان البرز، کارنامه بسیار خوبی دارند و شهدایی چون آجرلو، کلهر و احسانی نژاد و شهدای مدافع حرم را تقدیم انقلاب کرده است و در عملیات های زیادی پاسداران کرج شرکت داشتند که نزدیک به نوزده یا بیست عملیات لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) شرکت داشت.

وی افزود: ما پاسداران انقلاب که وارد سپاه شدیم  و خیلی بحث بود که چه روزی را به عنوان روز پاسدار انتخاب کنیم که در سال اول انقلاب، هر نهاد و سازمانی یک روز را انتخاب می‌کرد و پیشکسوتان سپاه، روز میلاد امام حسین (ع) را انتخاب کردند و متعهد شدند که تا آخر حسینی بمانند و ما خستگی‌ناپذیر هستیم چون تعهدی حسینی به جمهوری اسلامی، مردم و ولایت فقیه داده‌ایم و خستگی ناپذیری مهمترین ویژگی سپاه است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این موضوع که امروز می‌خواهیم روی نظام جمهوری اسلامی گفتگویی داشته باشیم، ارزش ها و دشمنانش را بشناسیم و ببینیم کجای تاریخ ایستاده‌ایم گفت:  باید بار دیگر نگاه کنیم به پشت سرمان و ارزش‌هایمان را بشناسیم، مخصوصا وقتی نگاه می کنیم که اخیرا ترکیه برای پنجمین بار  با کودتا مواجه شده است و اوضاع اسفناک در سوریه، عراق ، بحرین ،افغانستان و همچنین دموکراسی ترکیه و پادشاهی عربستانی را می‌بینیم،و این  موقعیت خوبی است که جمهوری اسلامی را بار دیگر بشناسیم.

وی افزود: اخیرا با کودتای ترکیه ، غرب زده‌ها در خودشان فرو رفته اند که چرا با جمهوری اسلامی مخالفت می‌کنیم، در حالی  که ثبات سیاسی و دموکراسی جمهوری اسلامی مثال زدنی است، امنیت و رفتار درست در روابط بین الملل ایران مورد تایید بسیاری از ملت‌ها و کارشناسان است و باید جمهوری اسلامی را از منظر ارزش ها و دستاوردها دوباره ارزیابی کرد و این میراث امام را دوباره نگاه کنیم.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) گفت: جمهوری اسلامی چند ارزش مهم در خود دارد که در نگاه به بیرون، ما چند حرف مهم داریم، نخست اینکه مرزهای بین‌الملل را به رسمیت بشناسید و با جنگ و خونریزی وارد کشورها نشوید زیرا همه مرزهای بین الملل محترم هستند و ما به همین دلیل با جنگ‌ها مخالفیم و دلیل اصلی ما برای مخالفت با عربستان  حمله عربستان به یمن و تجاوز به حقوق یک ملت است.

وی خاطرنشان کرد: اصل دومی که ما دنبال می‌کنیم، احترام به انتخاب مردم است زیرا  ما مردم سالاری را قبول داریم و کودتاگری مانند کودتای ترکیه را قبول نداریم و از اصول حمایت می‌کنیم زیرا باید به انتخاب مردم احترام گذاشت و آل خلیفه باید به مردم خودش احترام بگذارد.

این مقام مسئول با رد صحبت‌های اخیر دولت بحرین خاطرنشان کرد: ما در بحرین دخالتی نکردیم اما انتقاد که می‌توانیم بکنیم که چرا هر بحرینی یک رای ندارد و تبعیض مذهبی در بحرین را قبول نداریم.

دبیر تشخیص مصلحت نظام  گفت: مساله سوم استقلال کشورهاست، سوریه استقلال دارد، عراق استقلال دارد و ما به این دولت ها که از ما کمک خواسته‌اند کمک می‌کنیم، چون دولت‌های مشروع کمک خواسته‌اند در عین حال  کنسولگری عربستان در شمال عراق به منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کوموله کمک می‌کند و تروریست به ایران، اعزام می‌کند که با هوشیاری نیروهای انقلاب، با شکست مواجه شده است و ما این اعتقادات را داریم  اما عربستان که به این اصول متعهد نیست و سعودی‌ها شرورترین حکومت روی زمین هستند و با جنون خود منطقه را به آشوب می کشند.

رضایی افزود: در داخل ارزش نظارت دینی، اولین ارزش است، مردم سالاری دینی یک ارزش است، شورای نگهبان وظیفه نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد، اگر کسی به این مردم سالاری اعتراض ساختار شکن داشته باشد در مقابل جمهوری اسلامی قرار می گیرد و کسانی که این ارزش را به صورت غیرقانونی مخدوش کنند، جمهوری اسلامی در مقابلشان می‌ایستد اما کسانی با ما دوست هستند که ارزش‌های ما را حفظ می‌کنند.

وی  با اشاره به مسئله استقلال کشور گفت: هر کسی که بخواهد نفوذ و ما را وابسته کند، دشمن هستیم و اگر یک گروهی بخواهند بر خلاف استقلال گام بردارند، نمی‌پذیریم.

محسن رضایی عدالت را سومین ارزش جمهوری اسلامی در داخل دانست و خاطرنشان کرد: اگر حقوق های چند ده میلیونی داده شود و عده‌ای محتاج نان شب باشند، از عدالت به دور است و  مبارزه با ظلم ، فقر، فساد نیز از ارزش های ما است.

سردار سرلشگر محسن رضایی با بیان اینکه نکته اساسی این است که ولایت فقیه هم از مهمترین ارزشها است و هم پاسدار ارزشها است، گفت: این ارزش‌ها توسط ولایت فقیه حفظ می‌شود، هم ارزش های بیرونی و هم ارزش های درونی در وهله اول توسط امام و رهبری حفظ شده است.

رضایی با بیان اینکه عصا و بازوی رهبری نیروهای انقلابی سپاه و بسیج هستند خاطرنشان کرد: از سوریه و یمن تا در داخل کشور، پاسداران انقلاب هستند که از ارزش‌ها دفاع می‌کنند و از دستاوردهای انقلاب در مقابل انحرافات ایستادگی می‌کنند.

دکتر رضایی با مقایسه دستاوردهای جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه گفت: بعضی می‌گفتند که نظام ترکیه بهتر از نظام ایران است، چون اقتصاد پیشرفته‌تری دارد، حالا ببینند که در کودتا دهها نفر کشته شدند و دستگیری‌های ترکیه از بیست هزار نفر گذشته است و معلوم نیست کی به ریل قبل برگردند.

وی در ادامه گفت: در سال ۸۸ بسیج و سپاه مجروح داد اما کمترین آسیب به مردم رسید اما  در ترکیه ببینید چه شده است، اختناق عربستان را ببینید، در داخل کشورهای دوست غرب ببینید چه دیکتاتوری‌ای در کار است که  در مقایسه با اطراف از نظر ثبات سیاسی و رعایت اصول ارزشی خودش، ما سر هستیم و بسیار جلوتریم.

وی گفت: امنیت و اقتدار از جمله مهم‌ترین دستاورد ها بوده است  که  برای مذاکره با ایران پنج شش کشور با ما سر یک میز می‌نشینند،در زمان  قدیم فقط کشورهایی مثل  الجزایر با ما طرف می شد و این تحقیر بود اما  در برجام همه قدرت‌ها آمدند و با ما بر سر میز مذاکره نشستند و این عزت و سربلندی برای ایران است.

سردار سرلشگر رضایی گفت: ما الان با منفورترین دشمنان بشر می‌جنگیم  دشمنی که  ۱۲ ساله را سر می‌برد و خلبان اردنی را در قفس به آتش می‌کشد، ما با منفورترین‌ها می جنگیم ،ما با آمریکایی روبرویی هستیم که دروغ می‌گوید و پشتیبان عربستان و رژیم کودک‌کش اسرائیل است و  در اردوگاه های سوریه، بسیاری از کودکان بدون پدر و مادر آواره‌اند.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) افزود:  نیروهای انقلاب در اقتصاد کشور کجا وارد شده‌اند، از ابتدای انقلاب دولت‌ها تحت تاثیر دیگران، اقتصاد را به نیروهای انقلاب نداده‌اند و اگر به جمهوری اسلامی در اقتصاد ایراد وارد می‌کنند ما این را نمی‌پذیریم چون  ما در تحریم بودیم و با کارشکنی لیبرال ها و تکنوکرات ها مواجه بوده‌ایم و  مقاومت منفی‌ای که حالا نیز موجب رکود شده است نتیجه کارشکنی داخلی و تحریم بیرونی و بی‌عرضگی مدعیان ترقی و غرب زده است که این عوامل با هم مانع رشد اقتصاد ما شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به رهنمودهای رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: چرا چشم انداز و سیاست‌های کلی رهبری اجرایی نشده؟ اگر اینها اجرا می‌شد، پیشرفت اقتصاد ما ده برابر می شد، اگر این سیاست‌های نظام ورهبری اجرایی نشود، بیکاری و تبعیض بر جای خود باقی می‌ماند و جایی که نمی‌گذارند رهبری و نیروهای انقلاب وارد شود، نقایص و ضعف‌ها زیاد است.

وی با اشاره به گله‌مندی از دولت‌ها در مسئله اجرایی اقتصاد مقاومتی بیان داشت: ما از دولت‌ها گله مند هستیم و امیدواریم که روزی برسد که همانند دفاع و اقتدار، در اقتصاد و فرهنگ هم شکوفا شویم، الحمد الله با همه کارشکنی‌ها پیشرفت خوبی داشته ایم، اما پیشرفتی که در حالت محاصره و کارشکنی‌های  داخلی بوده است  و نتیجه می‌گیرم جمهوری اسلامی ایران، بهترین نظام سیاسی برای ملت ایران و منطقه خواهد بود. ما پاسداران از بهترین ارزش ها دفاع می‌کنیم.