برنامه‌ریزیها برای برگزاری نخستین سالگرد شهدای قرآنی منا آغاز شد

13950502120116228193274

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران از برگزاری نخستین سالگرد شهدای قرآنی منا در شهریورماه و چهارمین یادواره سوره‌های سرخ در دی‌ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ رحیم قربانی، رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران، درباره شکل‌گیری دبیرخانه ستاد شهدای قرآنی مستقر در سازمان قرآن و عترت بسیج تهران گفت: از سه سال پیش که فعالیتهایی در زمینه شناسایی شهدای قاری، حافظ، معلم و فعال قرآنی توسط سازمان قرآن و عترت سازمان بسیج تهران شکل گرفت و اولین یادواره‌اش هم برگزار شد، به دنبال آن، دبیرخانه ستاد شهدای قرآنی هم با حضور دستگاه‌‌ها و نهادهای قرآنی کشور شکل گرفت.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران با اشاره به برخی از محورهای کلی جلسه ستاد یادواره شهدای قرآنی که روز چهارشنبه با موضوع بررسی برنامه‌های نخستین سالگرد شهدای قرآنی منا و چهارمین یادواره شهدای قرآنی تشکیل شد، اظهار داشت: در این جلسه برخی محورهای کلی و اساسی این دو یادواره از سوی مسئولین امر مطرح، اما تثبیت و اجرای آنها به جلسه هفته بعد با حضور مسئول بعثه مقام معظم رهبری و سازمان اوقاف و مراکز مربوط مومول شد.

تولید ۲۰ مستند شهدای قرآنی
وی با بیان این مطلب که درباره چهارمین یادواره شهدای قرآنی دو موضوع پیشنهاد شد که قابل پیگیری است، از تولید ۲۰ مستند شهدای قرآنی و سومین جلد کتاب سوره‌های سرخ خبر داد و گفت: در جلسه هفته آینده یکی از این دو موضوع چهارمین یادواره سوره‌های سرخ با محوریت شهدای قرآنی مدافع حرم یا با محوریت شهدای قرآنی معلم و دانش‌آموز (شهدای قرآنی در مدرسه عشق) انتخاب و اجرا خواهد شد.

قربانی در خصوص نخستین سالگرد شهدای قرآنی منا افزود: بر اساس برنامه‌ریزیهای سازمان و حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری، سازمان قرآن و عترت بسیج تهران قصد دارد محورهای قرآنی مورد نظر خود را بر اساس محورهای برنامه آنان تنظیم و ویژه‌برنامه‌ای را با حضور جامعه قرآنی جهت یاد و خاطره شهدا برگزار کند.

وی درباره یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه ستاد شهدای قرآنی از پرداختن به فعالیتهای هنری در این زمینه خبر داد و گفت: سروده‌هایی که تاکنون برای شهدای قرآنی منا اعم از تک‌خوانیها، ابتهالها و تواشیح‌ها تولید شده، یکی از موضوعاتی است که می‌توان با پیگیری آنها، جشنواره‌ای ویژه برای شهدای قرآنی منا برگزار کرد.

شهدای قرآنی؛ پرچمداران بصیرت
وی با اشاره به برگزاری چهارمین یادواره سوره‌های سرخ در ۹ دی ماه گفت: این مراسم هر ساله با شعار «شهدای قرآنی؛ پرچمداران بصیرت» در روز بصیرت اجرا می‌شود.