مقتدی صدر: با نظامیان آمریکایی‌ در عراق می‌جنگیم

139211291946554592161684

رهبر جریان صدر در عراق با اشاره به اینکه آمریکا گروه تروریستی داعش را وارد عراق کرد، گفت: اگر نیروهای خارجی در عراق دخالت نظامی کنند، با آنها نظیر “متجاوزان اشغالگر” برخورد خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، مقتدی صدر در پاسخ به سوال یکی از طرفدارانش تاکید کرد: چناچه آمریکا یا هر کشور دیگری نیروی نظامی به عراق اعزام کند؛ با آنها نظیر متجاوزان اشغالگر برخورد خواهد کرد.

به گفته مقتدی صدر، آمریکا می خواست که خود را منجی ملت ها و در صدر آنها ملت عراق معرفی کند اما حوادث خونینی که روی داد، عکس آن را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا می خواست خودش را نجات بخش ملت عراق از رژیم بعث ستمگر معرفی کند، افزود: آمریکا امروز نیز یک بار دیگر تلاش کرد که خودش را نجات بخش ملت عراق از داعش معرفی نمایند اما این خود آمریکا بود که داعش را وارد کرده و به آن کمک کرد تا در مرحله بعدی خودش را عنصر نجات بخش از این گروه معرفی کند.

وی تصریح کرد: می بینیم که آمریکا با دنباله روهایش که در صدر آنها انگلیس قرار داد، نیروهایش را تقویت کرده است و انگلیس چند روز پیش به دخالت نظامی در عراق اذعان کرد.

مقتدی صدر هشدار داد: هرگونه دخالت آمریکا یا نظایر آن،  غیرقابل قبول است و ما آنها را متجاوزان اشغالگر سرزمین خود تلقی خواهیم کرد.

سرایا السلام (گروهان های صلح) وابسته به جریان صدر روز چهارشنبه تاکید کرد که نیروهای آمریکایی را در صورت اعزام به عراق هدف قرار خواهد داد.

این گردانها تاکید کردند که ارتش و نیروهای داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) عراق به تنهایی و بدون نیاز به نیروهای خارجی قادر به آزادسازی شهر موصل در شمال عراق از دست داعش هستند.