۶ میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد بیمه تأمین اجتماعی ندارند/ سهم کمیته امداد از یارانه‌ها پرداخت نمی‌شود

139310011014272594344324

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از پرداخت‌نشدن سهم کمیته امداد از یارانه‌های نقدی انتقاد کرد و گفت: ۶میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد بیمه تأمین اجتماعی ندارند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۲ تیر) خانه ملت در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان “وقتی اقتصاد دچار رکود و تورم است و واردات بر صادرات غلبه دارد، نباید انتظار داشته باشیم که درآمد سرانه ملی ارتقا یابد”، گفت: درآمد افراد طبقات پایین جامعه در شرایط جاری اقتصاد کمتر شده و معنای آن افزایش جامعه کمیته امداد است.

وی وظیفه کمیته امداد را امدادرسانی به فقرا برای توانمندسازی آنها و نه ریشه‌کن‌کردن فقر آنها دانست و افزود: گزارش امروز بنده به نمایندگان مجلس مبتنی بر عملکرد کمیته امداد، جامعه آماری این نهاد و نواقص قانونی بود که به نمایندگان مجلس ارائه شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه ۶ درصد از کل جمعیت کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: عملکرد کمیته امداد مربوط به دوره جاری یا این دولت نیست. وضعیت فعلی کمیته امداد، وضعیت خوبی نیست.

فتاح با بیان “با اقدامات پیشگیرانه و با قوانین و اقدامات دولت باید جلوی فقر جامعه را با عزم ملی بگیریم”، اظهار کرد: کمیته امداد مسئول ایجاد اشتغال، رفع تورم و رکود، تحصیل، مسکن و تأمین اجتماعی مردم نیست، اما این نهاد به‌سهم خود وارد همه این معضلات شده تا بتواند افراد نیازمند را پشتیبانی کند.

وی همچنین بودجه تعیین شده از ناحیه کمکهای مردمی و بودجه‌های دولتی را در وضعیت نامطلوبی توصیف و تأکید کرد: وقتی این مبلغ بین خانواده کمیته امداد که ۶ درصد از جمعیت کشور را شامل می‌شود، تقسیم شود، می‌گویند کمیته امداد پول کمی به خانواده‌های تحت پوشش اختصاص می‌دهد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ۶ میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش این نهاد را فاقد بیمه تأمین اجتماعی اعلام کرد.

فتاح همچنین در پایان از پرداخت نشدن سهم کمیته امداد از یارانه‌های نقدی انتقاد و خاطرنشان کرد: با تعدیلی که از جمعیت یارانه‌بگیر اتفاق افتاده، تمایلی به پرداخت سهم کمیته امداد از یارانه‌ها برای اشتغال و توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش این کمیته در برخی مسئولان وجود ندارد.