۱۷۹ شهرک و ۶۱ گروه مسلح در سوریه به آتش‌بس ملحق شدند

139408141101583116456384

مرکز کنترل آتش‌بس در سوریه در پایگاه حمیمیم واقع در حومه لاذقیه اعلام کرد تا به الآن ۱۷۹ شهرک و ۶۰ گروه مسلح به آتش‌بس پیوسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از پایگاه خبری العهد، مرکز کنترل آتش‌بس در سوریه در پایگاه حمیمیم واقع در حومه لاذقیه اعلام کرد که تا به الآن ۱۷۹ شهرک به آتش‌بس پیوسته‌اند.

در بیانیه‌ای که سایت وزارت دفاع روسیه آن را منتشر کرد، آمده است، طی ۲۴ ساعت گذشته با نماینده یکی از شهرک‌های حومه حلب برای آتش‌بس توافق شد تا به این ترتیب تعداد کل شهرک‌ها به ۱۷۹ شهرک برسد.

بر اساس این بیانیه، مذاکرات برای پیوستن به آتش‌بس با فرماندهان معارضان مسلح ادامه دارد و تعداد گروه‌های مسلحی که پایبندی خود را به آتش‌بس اعلام کرده‌اند به ۶۱ گروه می‌رسد.

کشته‌شدن سرکرده داعشی در حومه الرقه

از سوی دیگر بنا بر اعلام گروه موسوم به «هماهنگ کننده گروه‌های مسلح»، «ابو‌جندل التونسی» جانشین گردان پشتیبانی توپخانه‌ای گروهک جیش الخلافه وابسته به داعش به‌همراه دو تن از محافظانش در حمله یک بالگرد در روستای «خربه هدله» واقع در حومه شمالی شهر الرقه کشته شدند.

کشته‌شدن ۳۲ داعشی در منبج

همچنین بر اثر درگیری عناصر موسوم به «نیروهای دموکراتیک» سوریه با گروه تروریستی داعش در شهر منبج واقع در حومه حلب ۳۲ تن از عناصر داعش کشته شدند.