مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در قم برگزار شد

139504201326106178103404

مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور پیش از ظهر امروز با حضور مدیران و اساید حوزه در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور پیش از ظهر امروز با حضور آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین، آیت‌الله مقتدایی، آیت‌الله استادی و جمعی دیگر از مدیران حوزه‌های علمیه در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد.

در ادامه این مراسم آیت‌الله حسینی‌بوشهری مدیر سابق حوزه‌های علمیه، آیت‌الله اعرافی مدیر جدید حوزه‌های علمیه و آیت‌الله استادی دبیر شورای عالی حوزه به ایراد سخنرانی پرداختند.

آیت‌الله رضا استادی در این مراسم با اشاره به اینکه پیشرفت حوزه‌های علمیه را در گرو تکیه به محورهای اصلی دانست و اظهار داشت: ۵ محور اصلی که در حوزه‌های علمیه باید مورد توجه باشد، عبارتند از پاسخ به شبهات روز، تحقیق و پژوهش، انقلابی‌بودن، تبلیغ به معنی صحیح و باسواد شدن.

دبیر شورای عالی حوزه با بیان اینکه تکیه براین ۵ محور معیار پیشرفت حوزه است، تصریح کرد: قضاوت‌ درباره عملکرد مدیران حوزه باید منصفانه باشد، براساس دیدگاه‌های رهبر انقلاب مدیریت حوزه باید از جنس حوزه باشد.