سخنی با صاحبان فیش‌های حقوقی حرام آیا به ۳۰۰ هزار سال سوختن در جهنم می‌ارزد؟

139504190947298368094684

وقتی شکمها را از این مالهای حرام پُر کنند، گوشت، پوست، استخوان، رگ، مو، مژه، اعصاب و همه بدنشان از مال حرام تغذیه شده است، اگر بنا باشد نجسی را پاک کنند و به بهشت ببرند، حداقل ۳۰۰ هزار سال در جهنم باید بسوزانند.

به گزارش  خبرگزاری صالحین تهران بزرگ  رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین واکنش خود در رابطه با فیش‌های حقوق نجومی برخی از مدیران در خطبه‌های نماز عید سعید فطر فرمودند: وقتی اشرافی‌گری، اسراف و تجمّل در جامعه وجود داشته باشد و ترویج بشود، این قضایا به دنبالش پیش می‌آید و به وجود می‌آید و همه دنبال این هستند که یک طعمه‌ای به دست بیاورند و خودشان را از آن سیر کنند، شکمها را از این مالهای حرام پُر کنند. با این پدیده بایستی با جدّیّت مقابله بشود.

در این فرمایش معظم‌له مواردی وجود دارد که از دیدگاه قرآن و حدیث قابل بررسی و پرداخت است که از آن جمله تکیه رهبر معظم انقلاب بر حرام بودن این مالهاست.

استاد ارجمند حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان طی سخنرانی در دهه دوم ماه جمادی الثانی سال ۱۳۸۲ در مهدیه شوش تهران در خصوص عاقبت پر کردن شکم از مال حرام می‌گوید:

پیامبر اسلام (ص) می‌فرماید: «إِن‌َّ اللّهَ حَرَّمَ الجَنَّهَ جَسَداً غَذّی بِحَرامٍ؛ خدای عزّ و جلّ بهشت را بر بدنی که از حرام تغذیه کرده، حرام کرده است»

در قیامت با بدن وارد محشر شود، بگویند: گوشت، پوست، استخوان، رگ، مو، مژه، اعصاب و همه بدنت از مال حرام تغذیه شده است، پس بهشت بر شما حرام است؛ چون در بهشت جای چیزهای نجس نیست.

بگو: خدایا! پاکم کن و بعد به بهشت ببر. امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید: پاک شدن شما هم خیلی زمان‌بر است، اگر بنا باشد نجسی را پاک کنند و به بهشت ببرند، حداقل ۳۰۰ هزار سال در جهنم باید بسوزانند تا آن ریشه‌های نجسی دربیاید.

کدام جهنم؟ کدام ۳۰۰ هزار سال؟ ۳۰۰ هزار سالی که خدا در قرآن می‌فرماید: هر روزش مطابق با ۵۰ هزار سال دنیاست.

امام باقر(ع) می‌فرماید:«والجّنه‌ لا یدخلها الاّ طَیّب؛ جز پاکان، کسی را به بهشت راه نمی‌دهند» باید پاک باشد.

غسل در اشک زدم کاهل طریقت گویند/ پاک شو اول و پس دیده بر آن پاک انداز