غارتگران بیت‌المال دزد اموال ۸۰ میلیون ایرانی هستند/ ۹۵۰ مدیر حقوق ۱۵ تا ۵۰ میلیونی می‌گیرند

139504041224526767988714

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت: غارتگران بیت‌المال باید بدانند که دزد اموال ۸۰ میلیون ایرانی هستند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطیب نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به موضوع حقوقهای نجومی، گفت: صاحبان بیت‌المال ۸۰ میلیون نفر انسان هستند و غارتگران بیت‌المال باید بدانند که اموال ۸۰ میلیون نفر را می‌دزدند.

وی با بیان اینکه مثل بیت‌المال در جامعه مثل خون در بدن انسان است، گفت:  همانطور که خون بدن انسان اگر به عضوی نرسد، آن عضو فلج می‌شود، بیت‌المال نیز باید به همه مردم ایران برسد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به موضوع زکات در جامعه اسلامی خاطر‌نشان کرد: اگر کسی نماز را بخواند ولی فقرا را فراموش کرده و زکات نپردازد، خداوند نمازش را قبول نمی‌کند.

وی افزود: نماز و روزه، تقوا و صله رحم و خویشاوندی، شکر خدا‌ در کنار شکر پدر و مادر، گزاره‌هایی هستند که در کنار هم معنی پیدا می‌کنند و هیچ‌کدام بدون دیگری مورد قبول درگاه خداوند متعال واقع نمی‌شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه حتی یک ریال از بیت‌المال صاحب دارد، اظهار کرد: عده‌ای خیال می‌کنند بیت‌المال صاحب ندارد و هر مقدار برداشت کنند، زرنگی کرده‌اند در حالی که صاحبان بیت‌المال ۸۰ میلیون نفر هستند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی گفت: وقتی امیرالمومنین می‌خواست جلوی غارتگران بیت‌المال را بگیرد، همگی جلوی علی(ع) ایستاده و جنگ جمل را به راه انداختند.

وی با بیان که طبق آمار ۹۵۰ نفر در کشور غارتگری کرده‌اند، افزود:  این افراد که بیشتر مدیران بخشهای بانکی، بیمه‌ای، و شرکتهای دولتی هستند، حقوقی بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون از بیت‌المال دریافت می‌کرده‌اند.

امام‌جمعه موقت تهران با انتقاد از کسانی که مدعی هستند بودجه در کشور کم است، خاطرنشان کرد: بودجه در کشور به اندازه کافی وجود دارد اما در کنار بودجه، دزد بیت‌المال نیز فراوان وجود دارد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطاب به سازمانها و نهادهای دولتی گفت: سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کجا بودند؟ آیا نمی‌شد نمایندگان یک طرح یا لایحه ارائه می‌کردند و قانونی برای جلوگیری از دزدی از بیت‌المال وضع می‌کردند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اظهار کرد: طبق فرمایشات رهبری دریافتهای نامشروع باید به بیت‌المال بازگردد و افرادی که بی‌قانونی‌ کرده‌اند باید برکنار شوند.

وی افزود: این دریافتهای نجومی نشانه تجمل و اشرافی‌گری و خیانت به آرمانهای انقلاب است و غفلتهای گذشته باید جبران شود و مردم از دولت و مسئولین انتظار دارند تا نتیجه عملی این جریان مشخص شود که چه مقدار پول به بیت‌المال بازگردانده شده است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه ریشه جنگ و ناامنی، قدرتهای استکباری و در راس آن امریکاست، گفت: استکبار و در راس آن امریکا منازعات سیاسی را به برادرکشی تبدیل می‌کنند و با حمایت مالی و درآمدهای نامشروع نفتی، افرادی را برای ارتکاب جنایات جنگی به سوریه و عراق اعزام می‌کنند.

وی در پایان خطبه دوم تاکید کرد: دنیا باید خطر امریکا را درک کرده و یک قیامی را علیه امریکا و استکبار به وجود بیاورد و انشاالله که عمر آنها به سر بیاید.

خطیب نمازجمعه تهران در ابتدای خطبه اول نماز جمعه نیز با اشاره به پایان ماه مبارک رمضان اظهار کرد: باید تقرب و سعادتی را که در ماه مبارک رمضان بدست آوردیم، با تمام وجود حفظ کنیم.

وی افزود: انس با مسجد،دعا، استغفار و مناجاتهای سحر ماه مبارک رمضان را باید حفظ کنیم و انشاالله که «سعید» و نه «شقی» از ماه مبارک رمضان خارج شده باشیم.