عملیات ضربتی خاموش کردن آتش موفق نبود/ ۱۵ ساعت باید صبر کنیم تا مواد مخزن تمام شود

139504181624017408093444

وزیر نفت با اشاره به اینکه عملیات ضربتی خاموش کردن آتش تا این لحظه موفقیت آمیز نبوده است، گفت: طبق اعلام تیم عملیات، حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت زمان می برد تا محتوای مواد سوختی درون مخزن بسوزد و به پایان برسد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات ضربتی اطفای حریق در پتروشیمی بوعلی سینا آغاز شده و در حال حاضر عملیات ضربتی به منظور خاموش شدن آتش در حال انجام است اما این عملیات تا این لحظه موفق نبود.

وی افزود: البته برخی از برآوردها بیان می کرد که احتمال موفقیت کم است با این حال تصمیم گرفته شد که این کار انجام شود.

زنگنه با بیان اینکه عملیات خنک سازی مخازن نزدیک مخزن ۲۰۰۱ با پیشرفت خوبی در حال انجام است، گفت: هم اکنون عملیات خنک کردن مخازن جنبی در حال انجام است تا از این جهت خطری ایجاد نشود.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: باید تا پایان سوختن مواد مخزن صبر کرد و از این بابت نگرانی وجود ندارد، درباره مدت زمان سوختن مواد درون مخزن نیز، طبق اعلام تیم عملیات، حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت زمان می برد تا محتوای مواد سوختی درون مخزن بسوزد و به پایان برسد اما نگرانی از این بابت وجود ندارد و باید روال طبیعی آن طی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تیمهایی از سوی وزارت نفت، شهرداریها، هلال احمر، استانداری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با مدیریت فرماندهی عملیات از سوی وزارت نفت، در منطقه مستقر و همه با همدلی و هماهنگی مشغول اطفای حریق هستند.