تکفیری ها به دنبال حفظ امنیت رژیم صهیونیستی هستند/ تقویت گروه‌های جهادی در کرانه باختری یک وظیفه است

78971

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: گروه های تکفیری و تروریستی بدنبال حفظ امنیت و بقاء ننگین رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی  معظم رهبری  که بعنوان سخنران روز جهانی قدس استان مازندران در مصلی شهر ساری و در اجتماع پرشور روزه داران این شهر سخن می گفت با اشاره به توطئه  و حمایت انگلیسی آمریکائی از رژیم اشغالگر قدس، گفت: حدود ۶۷ سال قبل، با توطئه  دولت خبیث انگلیس و حمایت  دولت آمریکا  سرزمین مسلمانان  یعنی فلسطین  به اشغال صهیونیستها در آمد. هدف آنها  از بوجود آوردن  این غده سرطانی  ایجاد نا امنی  و تسلط در کشورهای  عربی و اسلامی  از شمال آفریقا تا غرب آسیا  و غارت  ثروتهای  طبیعی مردم این کشورها بود.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز تروریستهای  تکفیری  که ده هها  هزار نفر از مردم  سوریه و عراق  را به شهادت رسانده اند  و شهرهای آنها را ویران کرده اند و ۹ میلیون از مردم  مظلوم  این دو کشور را آواره کرده اند ، دست پرورده سازمانهای  اطلاعاتی رژیم  صهیونیستی  و آمریکا  و انگلیس  هستند، البته حمایت مالی و نظامی  آنها را  بر خی از  کشورهای عربی  همچون  پادشاهی سعودی و  قطر انجام می دهند و گروه های تکفیری و تروریستی بدنبال  حفظ امنیت  و بقاء  ننگین رژیم صهیونیستی و تضعیف دولتهای محور مقاومت هستند.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره  به وضعیت کنونی رژیم  صهیونیستی گفت: سر منشاء تمامی  بحرانهای  فعلی و نا امنی  در کشورهای  عربی و اسلامی  از شمال آفریقا  تا غرب آسیا  و بطور خاص  نا امنی های  سوریه و عراق  و یمن و لیبی، رژیم صهیونیستی  و حامیان  این رژیم است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی  با کمک  آمریکا  بدنبال عادی سازی  روابط  با کشورهای ترکیه  عربستان، قطر  و برخی دیگر از  کشورهای عربی است و این رژیم  با کمک برخی از کشورهای عربی مثل  عربستان سعودی  بدنبال  راه اندازی  جنگ بین اهل سنت و علوی  ها و شیعیان  کشورهای  اسلامی در عراق و سوریه، نیجریه، لبنان و یمن  است.

وی اضافه کرد: امروز هیبت  پوشالی  نظامی  و سیاسی رژیم صهیونیستی برای امنیت سازی  مهاجرین یهودی در جنگهای  گذشته  با حزب الله لبنان  و جنگهای غزه  فرو ریخته است و آرزوی صهیونیستها برای تسلط بر نیل تا فرات  نقش بر آب شده است و این رژیم در تشکیل دولت خالص  یهودی و پاکسازی فلسطینی ها از سرزمین فلسطین ناموفق بوده است.

سرلشکر صفوی در ادامه گفت: علیرغم تلاش این رژیم، تمامی طرح های سازش  صهیونیست ها  با گروه های مقاومت اسلامی داخل و خارج فلسطین  با شکست مواجه شده است و علاوه بر آن  این رژیم از درون دچار اسیب پذیری اقتصادی است.

وی  با اشاره به بحران  جمعیتی ساکنان   و اشغالگران قدس گفت: پیش بینی می شود  تعداد فلسطینیان ساکن در کرانه باختری  و نوار غزه  و فلسطینیان  ساکن در اراضی  سال ۱۹۴۸  از مرز ۷ میلیون نفر خواهد گذشت  واین میزان  بخاط رشد  جمعیتی  بالاتر  فلسطینیان  نسبت به یهودیان ، از تعداد  کل یهودیان  ساکن در فلسطین اشغالی  بیشتر خواهد شد.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به اعتراف مسئولان رژیم صهیونیستی  به نداشتن راهبرد ی برای وضع مطلوب و ترسیم وضع کنونی تو سط آنها  بعنوان وضع مطلوب را از  دیگر نقاط شکست این رژیم دانست و با ترسیم ساختار سیاسی این رژیم گفت: ساختار سیاسی  دولت صهیونیستی  مبتنی بر رهبران  و احزاب بزرگ  صهیونیستی  فرو ریخته شده است و در نتیجه  آن تنش های  دائمی  سیاسی و اقتصادی  و امنیتی در این رژیم  جعلی و جنایتکار  آشکار شده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه به بیان آیات و روایات  متعددی در رابطه  با غلبه مسلمانان بر کفار صهیونیستی پرداخت و با اشاره به  بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با زوال این رژیم در بیست و پنج سال آینده، راهبرد های سیاسی -نظامی، اقتصادی آزادی قدس شریف  و فلسطین اشغالی را تشریح کرد و گفت: اتحاد مسلمین و راهبرد مقاومت اسلامی  و ادامه جهاد مسلحانه اصلی ترین راهبرد آزادی قدس شریف است.

وی ادامه داد: تقویت گروه های جهادی خصوصا در منطقه کرانه باختری  که حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد وظیفه مسلمانان جهان است و محور قرار گرفتن  فلسطین بعنوان  مسئله اول جهان اسلام  برای ملتها و دولت های اسلامی  از راهبردهای اصلی رهایی ملت فلسطین از چنگال صهیونیستها است.

صفوی با بیان ضرورت استفاده از ظرفیت دیپلماسی کشورهای  اسلامی  در حل مشکل ملت فلسطین گفت: بایستی از ظرفیت افکار عمومی و ظرفیت دیپلماسی  ۵۷ کشور اسلامی در جهت بازگرداندن  قریب به ۶ میلیون آواره فلسطینی به موطن اصلی خودشان استفاده کرد و نیازمندیهای   اقتصادی  و تسلیحاتی  سازمان رزم مقاومت اسلامی را  با استفاده  از ظرفیت  و قابلیت های مردم مسلمان معتقد به آزادی قدس شریف، فراهم کرد.

سرلشکر صفوی حذف اقتصاد رژیم صهیونیستی از اقتصاد منطقه ای و جهانی  و تحریم کالاها و مبادلات تجاری بااین رژیم جعلی و همچنین  راه اندازی جنگ نرم و جنگ روانی علیه اشغالگران فلسطین در فضای مجازی  و شبکه های اجتماعی بین المللی  برای ترک فلسطین و تسریع روند مهاجرت معکوس آنها را ازدیگر راهبردهای آزادی فلسطین دانست  و با اشاره به ضرورت راه اندازی انجمن ها و سندیکاهای مختلف در سطح منطقه و جهان گفت: را ه اندازی انجمن ها  و سندیکاهای صنفی  در سطح منطقه و جهان و جهان  اسلام در حمایت از آزادی فلسطین  مانند انجمن حقوقدانان، انجمن اساتید  دانشگاهی علوم سیاسی و روابط بین الملل، انجمن دانشجویان، انجمن پزشکان و انجمنهای کمک به زندانیان و اسراء فلسطینی، میتواند یکی  از راهبردها و موضوعات تسریع کننده آزادی قدس شریف باشد.