افطاری شیخ زکزاکی از زندان به همسایگان

13950406140746838006194

یکی از کارهای همیشگی شیخ زکزاکی اطعام همسایگان با هر مذهب و آیینی به ویژه در ماه مبارک رمضان است و امسال نیز این مرد بزرگ با وجود گرفتاری در زندان جور در نیجریه، این سنت حسنه را فراموش نکرد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، پس از اتفاقات تلخ سال گذشته که به شهادت بسیاری از مسلمانان نیجریه و زندانی شدن شیخ ابراهیم زکزاکی انجامید، مسجل شد که برخی از همسایگان شیخ که خیلی هایشان وهابی بوده اند از جاسوس های رژیم نیجریه هستند، با این حال شیخ زکزاکی امسال نیز در ابتدای ماه مبارک رمضان از درون زندان دستور دادند اطعام و افطار همسایگان در ماه مبارک رمضان به هر شکل ممکن اجرا شود که این کار با نظارت و مدیریت خواهر بزرگوار ایشان صورت گرفت.

البته این اقدام شیخ که از سیره اهل بیت (ع) نشأت می گیرد برای برخی وهابی های محل بسیار سنگین آمد و آنان با حمله به خانه های مردم و برداشتن بسته های غذا با اتهام این که این‌ها مسموم است!! غذاها را به خیابان ها ریخته و بار دیگر رذالت خود را به رخ کشیدند.

همچنین در چند نوبت به خانه خواهر شیخ زکزاکی حمله برده و آن جا را به آتش کشیدند تا جایی که ایشان مجبور به ترک و جابجایی منزلشان شدند.

بنابر این گزارش، فعالیت های حرکت اسلامی نیجریه با وجود فشارهای شدید ارتش و وهابیت سازماندهی شده همچنان در دیگر شهرهای نیجریه برقرار است.

دعا به پیشگاه پروردگار متعال در شب های سرنوشت ساز قدر برای پیروزی اسلام و مسلمین و آزادی اسرای امت اسلام به ویژه شیخ زکزاکی و همسر و یارانشان قطعا راهگشا خواهد بود.