خانه‌ها،‌ خودروها و تفریحات غیرمتعارف مسئولان هم قابل پیگیری است

139306151715137033574764

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه موضوع فیش‌های حقوقی غیرمتعارف به ارزش‌های مردم آسیب زده است، گفت: این رفتارهای آسیب‌زا تنها در فیش‌های حقوقی رخ نداده و در موضوعاتی چون خانه‌‌ها، خودروها وتفریحات غیرمتعارف مسئولان هم قابل پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در جریان جلسه غیرعلنی شورای شهر تهران روز یکشنبه، ضمن تشکر از دولت بابت پیگیری مسئله فیش‌های حقوقی، تاکید کرد: در عین حال اگر رسانه‌ها به سراغ خانه‌ها،‌ خودروها و تفریحات غیرمتعارف برخی مسئولان بروند، خواهیم دید که موارد بسیار دیگری در این حوزه قابل پیگیری است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خطاب به قوای سه گانه در سال ۱۳۹۰، خاطرنشان کرد: ایشان به مسئولان قوای سه گانه توصیه کردند که شما برای خدا این چهار سال را وقف کنید – مثل این که انسان مالی را، زمینی را، خانه‌ایی را وقف می‌کند – و بگویید برای زندگی و آینده خودمان نمی‌خواهیم از این چهار سال و از این موقعیت استفاده کنیم. شهرداری و شورای شهر تهران نیز به نوعی می‌تواند مخاطب این توصیه باشد.

شاکری از شهرداری تهران درخواست کرد درباره موضوع فیش‌های حقوقی و سلامت مالی و اقتصادی مدیران شهری در سازمان‌ها، شرکت‌ها و مناطق گزارشی به شورا ارائه کند.

وی همچنین در واکنش به اعتراض اسماعیل دوستی درباره پرداختن به موضوع فیش‌های حقوقی غیرمتعارف و توطئه خواندن افشای فیش‌ها، گفت: مجلس، دولت، قوه قضاییه و مجمع تشخیص مصلحت نظام همگی به دنبال کشف حقیقت هستند و قانون کشور حکم می‌کند که مشخص شود ثروت‌های هنگفت از کجا آمده است. شما هم نترسید از اینکه مردم نیز در این قضیه که به نوعی هجوم به ارزشهاست ورود و نظارت کنند.

شاکری با تاکید بر اینکه قطعا مقصود و منظور هر کسی که اعتراض می‌کند،‌ زیر سوال بردن همه چیز نیست، در عین حال گفت: مردم باید در جریان مسئولانی که حقوق‌ها و خودروها و تفریحات غیرمتعارف و آن چنانی دارند قرار بگیرند و بدانند در کجا زندگی می‌کنند.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه اظهار کرد: آیت الله سیستانی در یکی از دیدارها تذکری داده بوده و گفته بودند خجالت می‌کشم از روحانیونی که از خانه‌های اشرافی خارج می‌شوند. همه ما باید به این مسائل توجه کنیم. اصولگرا و اصلاح طلب نیز فرقی نمی‌کند.ننگ بر هر کسی که بخواهد از ارزش‌ها عبور کند و به انقلاب ضربه بزند.

وی در بخش دیگر سخنانش به پدیده ولنگاری فرهنگی اشاره کرد و گفت: اصلاح این ولنگاری نیازمند فعال کردن بخش‌های فرهنگی است. به عنوان مثال اگر از بستر داستان‌های خوب به فیلمنامه‌های اقتباسی برسیم، سیمای جمهوری اسلامی حتما می‌تواند یک تحول جدی در این حوزه ایجاد کند.

شاکری ضمن تقدیر از برنامه‌های ارزشی شبکه افق سیما که با هدف روشنگری برای مردم تولید و پخش می‌شود، گفت: اخیرا برنامه‌ای از این شبکه پخش شد که بشرستیزی مشمئزکننده امریکا را به تصویر کشید و به موضوع استفاده از اورانیوم ضعیف شده به عنوان یک ماده سرطان زای خونی را در فلوجه پرداخت که کودکان،‌ سالمندان و اقشار مختلف را هدف گرفته است. ما باید این موارد را بر سر دست بگیریم تا برای مردم روشنگری شود.