نیروهای اشغالگر شهر قدس را به محاصره نظامی خود درآوردند

139504060958462038004384

نیروهای اشغالگر اسرائیل همزمان با نزدیک‌شدن به روز جهانی قدس و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌صورت گسترده در محله‌ها و خیابان‌های شهر اشغالی قدس مستقر شدند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، نیروهای اشغالگر اسرائیل هرروز در محله‌ها و خیابان‌های قدس اشغالی استقرار پیدا کرده و موانع نظامی در کوچه‌ها و خیابان‌های بخش قدیمی قدس قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، پلیس رژیم صهیونیستی پیش از این اعلام کرده بود که نیروهای خود را در سراسر شهر قدس به‌منظور آنچه «حفظ امنیت در شهر در ماه رمضان» خواند، مستقر می‌کند.

بر پایه این گزارش، نیروهای اشغالگر در ورودی مسجد الاقصی جوانان فلسطینی را توقیف کرده و آنها را به‌دقت مورد بازرسی قرار می‌دهند.

در همین رابطه همزمان با نزدیک شدن به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، خطیب مسجد الاقصی فلسطینیان را به حضور گسترده در مسجد الاقصی و شهر اشغالی قدس فراخواند.

«عزام الخطیب» مدیرکل اداره اوقاف اسلامی و مسجد الاقصی خواستار عزیمت فلسطینیان به‌سوی مسجد الاقصی شد و تأکید کرد که زیارت شهر قدس و حمایت از پایداری ساکنان آن یک تکلیف ملی است.

وی گفت: زیارت مسجد الاقصی و شهر قدس تکلیف ملی است زیرا این شهر یک شهر عربی، فلسطینی و اسلامی است و حضور دائمی در این شهر برای حمایت از پایداری ساکنان آن و تأکید بر این مسئله که آنها تنها نیستند، یک امر ضروری است.

خطیب اظهار داشت: صدها هزار نمازگزار فلسطینی روز گذشته در مسجد الاقصی برای به جا آوردن سومین نماز جمعه ماه رمضان حضور پیدا کردند اما به‌دلیل ممانعت اشغالگران و جلوگیری از ورود افراد زیر ۴۵ سال به قدس، عدم حضور جوانان میان نمازگزاران کاملاً محسوس بود.

شهرک‌نشینان در نابلس راه را به‌روی فلسطینیان بستند

گروهی از شهرک نشینان مسلح شب گذشته جاده روستای برقه بزاریا در شمال غرب نابلس را به‌روی فلسطینیان بستند.

غسان دغلس مسئول پرونده شهرک سازی در شمال کرانه باختری گفت که شهرک نشینان مسلح جاده مذکور را بسته و مانع عبور و مرور شهروندان فلسطینی شدند.

زخمی شدن ۸ فلسطینی در درگیری های مسجد الاقصی

منابع فلسطینی گزارش دادند که در پی یورش نیروهای پلیس رژیم اشغالگر به مسجد الاقصی و شلیک گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور به سمت نمازگزاران فلسطینی، ۵ نفر از آنها زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، آمبولانس های وابسته به جمعیت هلال احمر فلسطین، ۸ تن از نمازگزارانی را که در درگیری های مسجد الاقصی زخمی شده بودند به بیمارستان المقاصد در قدس اشغالی انتقال دادند.

یورش صهیونیست ها به مسجد الاقصی در راستای نقض آشکار توافق با اداره اوقاف اسلامی در خصوص عدم ورود غیر مسلمانان به حرم قدس شریف طی ۱۰ روز آخر ماه مبارک رمضان صورت گرفت.

نیروهای پلیس رژیم اشغالگر همچنین ۴ نمازگزار فلسطینی را بازداشت کردند.