تجمع علیه سلب تابعیت «شیخ عیسی قاسم» مقابل سفارت بحرین در بغداد

139504050951318447996634

صدها تن از هواداران جریان «صدر» عراق روز جمعه مقابل سفارت بحرین در بغداد در اعتراض به تصمیم رژیم آل‌خلیفه مبنی بر سلب تابعیت «شیخ عیسی قاسم» تظاهرات اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از «السومریه‌ نیوز»، صدها تن از هواداران جریان صدر عراق، روز جمعه مقابل سفارت بحرین در بغداد تجمع کردند و با برگزاری تظاهراتی تصمیم رژیم آل‌خلیفه مبنی بر سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرینی را محکوم کردند.

براین اساس، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق، روز سه‌شنبه تصمیم رژیم آل‌خلیفه مبنی بر لغو تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را محکوم و تأکید کرد این اقدام را «تلاش برای تقویت طائفه‌گرایی بین‌المللی» خواند.

مقتدی صدر گفت: از برادرانمان در بحرین می‌خواهیم بر شدت انقلاب مسالمت‌جویانه خود بیفزایند و مراقب باشند در دام رژیم‌های آل‌سعود و آل‌خلیفه نیفتند.

از سوی دیگر، روز گذشته در استان بصره نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد. تظاهرات کنندگان اقدام ظالمانه رژیم آل‌خلیفه را محکوم کردند.

دولت بحرین، روز دوشنبه، تابعیت بحرینی آیت الله شیخ عیسی قاسم، مرجع تقلید شیعیان بحرین را لغو کرد و با این کار، واکنش‌های گسترده داخلی و بین‌المللی را سبب شد.