پایه‌های حاکمیت آل‌خلیفه در آستانه فروپاشی است

78549

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اقدام ضد انسانی آل خلیفه در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم اظهار داشت: تاریخ دور و نزدیک به ما ثابت کرده این رژیم‌ها دچار فرسودگی و پوکی استخوان سیاسی شده و پایه‌های حاکمیت ظالمانه‌شان در آستانه فروپاشی است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در همایش بزرگ شرح فراق که با حضور پرشور مردم ولایت‌مدار و عاشقان راه ایثار و شهادت در جوار مقبره شهدای گمنام  مجموعه فرهنگی حضرت ولی‌عصر (عج) شهرری برگزار شد،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدا، مردم ری را مردمی مومن، ولایت‌مدار، بااخلاص و خط‌ شکن خواند.

وی با اشاره به نقش برجسته شهید چمران در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی گفت: همواره در تاریخ ملت‌های مختلف، شخصیت‌های برجسته‌ای هستند که سازنده هویت و منزلت آن ملت‌ها هستند و منزلت آن ملت‌ها یعنی همه افتخارات آن ملت بر شانه آن انسان‌های جاودان استوار است.

جانشین فرماندهی کل سپاه افزود: در تاریخ کشور ما و حتی در تاریخ ملت‌های دیگر همواره شخصیت‌هایی وجود دارد که سازندگان اصلی هویت، شخصیت، اعتبار و منزلت آن ملت‌ها محسوب می‌شوند، یعنی تمام افتخارات و عظمت‌ها بر پانه آن انسان‌های جاودانه استوار می‌شود.

وی عنوان کرد: کشور ما به فضل الهی به‌ویژه بعد از درخشش انقلاب اسلامی صاحب ستاره‌های پرفروغی در سپهر افتخارات خود شد.

سردار سلامی گفت: شهید چمران یکی از ستاره‌های درخشان است که الی الابد در آسمان عزت و کرامت این مملکت می‌درخشد.

وی ادامه داد: شهید چمران یک اسوه حقیقی و قهرمان و صاحب نام برای اسلام و ایران است. او برای همه اقشار یک الگو و آئینه تمام نمایی از برجستگی‌ها و امتیازات است.

جانشین فرمانده کل سپاه در ارتباط با سیره اخلاقی و رفتاری شهید چمران بیان داشت: شهید چمران  دانشمندی برجسته‌ بود  که در معتبرترین دانشگاه علمی جهان تحصیل کرده  و در تمام مقاطع تحصیلی رتبه ممتاز گرفته بود.

وی شهید چمران را یک دانشمند بی‌نظیر دانست و تاکید کرد: شهید چمران هنر اتخاذ یک تصمیم بزرگ را دارد. وی از همه افتخارات چشم پوشی می‌کند و آمریکا را ترک می‌کند تا در راه خدا و محبت به خداوند متعال و پیامبر اعظم (ص) را ترجیح داد.

جانشین فرماندهی کل سپاه خاطرنشان کرد: شهید چمران برای دفاع از دین خدا و عزت مسلمانان از خانواده خویش چشم می‌پوشاند. این شهید والامقام هجرت را مقدمه جهاد خود قرار داد و این تصمیم برای یک شخصیت علمی یک هنرنمایی است و ایمانی که در وجود او موج می‌زند.

وی ادامه داد: شهید چمران فرزند، خانواده، خانه، کاشانه و موقعیت علمی و اشتهار جهانی خویش را به پای صحبت خدا و پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) و جهاد فی سبیل‌الله ذبح و قربانی می‌کند.

سردار سلامی با تاکید بر این‌که شهید چمران قهرمانی است که ابتدا بر خود پیروز شد، عنوان کرد: شهید چمران بر آرزوهای خود غلبه کرد و آنگاه به یک ذخیره‌ای از معرفت الهی می‌رسد.

وی گفت: شهید چمران برای کسانی که اهل عرفان و معرفت هستند یک نمونه واقعی از انسانی است که زاهدانه در نیمه‌های شب با خدای خود نجوا می‌کند و در روز هنگام همانند یک شیر در میدان رزم می‌جنگد.

جانشین فرماندهی کل سپاه اظهار داشت: شهید چمران حتی نسبت موقعیت، مقام و مسئولیت در نظام که خود موهبتی الهی است، چشم می‌پوشد و به‌عنوان یک چریک پایه‌گذار ستاد جنگ‌های نامنظم در جنوب کشور می‌شود.

وی با اشاره به هوش و ذکاوت شهید مصطفی چمران گفت: شهید چمران با ابتکار عمل‌های قوی خود در ماه‌های آغازین جنگ یکی از فرشته‌های نجات خوزستان از اشغال دشمن است. وی عناصری از غیرت، فداکاری، ایستادگی و یتیم‌نوازی از امام علی (ع) در خود ذخیره دارد.

سردار سلامی تاکید کرد: شهید چمران واقعاً شخصیتی است که با توسل به عناصر وجودی حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) در جنگ حضور می‌یابد و در خط مقدم جبهه همراه با سایر هم‌رزمان خود می‌جنگد و شهادت برای او یک عشق جاودانه است.

وی ادامه داد: شهید چمران در معیت رهبر انقلاب اسلامی در ماجرای محاصره سوسنگرد یک هنرنمایی آشکار انجام می‌دهد و دست به یک شاهکار بی‌نظیری می‌زند و سوسنگرد را از اشغال دوباره نجات می‌دهند تا اهواز که قلب اقتصادی و جغرافیایی سرزمین ماست از تجاوز دشمن در امام بماند. این‌ها بخش‌هایی از تاریخ زندگی یک قهرمان بزرگ و جاودانه است.

سردار سلامی با بیان‌ این‌که شهید چمران سازنده یک فرهنگ بزرگ به نام شهادت است، گفت: شهید چمران فرهنگ مقاومت و ایستادگی او به ما نشان می‌دهد که هرگاه اسلام و ایران در خطر باشد حتی اگر دکتری فیزیک از بهترین دانشگاه علمی جهان را داشته باشی، اگر وزیر دفاع یک کشور باشی، جهاد و پوشیدن لباس جهاد از همه برتر است، زیرا اگر ملتی لباس جهاد را از تن به در کند خداوند لباس ذلت را بر آنان می‌پوشاند.

وی افزود: امیدواریم ما بتوانیم به برکت خون شهدا طلیعه‌دار فرهنگ مقاومت باشیم و به زانو در آوردن دشمنان بزرگ باشیم، همان‌گونه که امروز اتفاق افتاده است.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: امروز مردانی که پرچم را از دست شهید چمران گرفته‌اند در اقصی نقاط جهان اسلام با عوامل و مزدوران آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در حال نبرد هستند.

وی بیان داشت: امروز که شعله‌های بیداری اسلامی زبانه می‌کشد، رژیم‌های مستبد تحت فشار قرار گرفته‌اند. آنقدر فشار برای آنان تنگ است که رژیم همانند آل‌خلیفه در بحرین که ضدانسانی‌ترین و وحشیانه‌ترین عمل را انجام می‌دهد و یک عالم دینی را از حق ذاتی ملیت خود محروم می‌کند.

سردار سلامی با اشاره به اقدام ضدانسانی و وحشیانه آل خلیفه عنوان کرد: اقدام آل خلیفه تکیه بر رژیم سعودی و سیاست‌های آمریکای جنایتکار دارد.

وی ادامه داد: تاریخ دور و نزدیک به ما ثابت کرده این رژیم‌ها دچار فرسودگی و پوکی استخوان سیاسی شده‌است و پایه‌های حاکمیت ظالمانه‌شان در آستانه فروپاشی است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: مطمئنیم آثار و برکات این شهادت‌ها موجب سعادت و نجات جهان اسلام از ظلم و ستم خواهد شد.