طلب ۴۵۰ میلیاردتومانی شهرداری قم از ادارات/ نامه آیت‌الله مکارم به رئیس‌جمهور برای پیگیری طلب شهرداری

139503101138514297801314

نماینده مردم قم در مجلس گفت: شهرداری از سازمان‌ها و ادارات حدود ۴۵۰ میلیاردتومان طلب دارد که به عنوان پرداخت دیون به شهرداری در بودجه ۹۵ آورده شد، آیت‌الله مکارم شیرازی هم در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار پیگری پرداخت طلب شهرداری شد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ احمد امیرآبادی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پرژوه‌های شهری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: پس از وفقه‌ای که در اجرای پروژه‌های شهر داشتیم با حضور شهردار جدید پروژه‌ها سرعت مناسبی پیدا کرده است، با توجه به مشکلات مالی که در کشور وجود دارد اما مجموعه مدیریت شهری پروژه‌ها را فعال کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه امیدواریم که برخی از این پروژه‌ها تا پایان سال به اتمام برسد، افزود: بعضی از پروژه‌ها در موضوع تملک‌ها دچار مشکل هستند که سبب شده پیشرفت پروژه‌ها با مشکل مواجه شود، مجلس و دولت باید اقدام انقلابی انجام دهند و بحث مدیریت شهری را به سرانجام برسانند.

امیرآبادی یکی از مشکلات مدیریت شهری را نبود مدیریت واحد عنوان کرد و گفت: جزیره‌ای و بخشی نگاه‌کردن به موضوعات شهر مشکلاتی را برای مسئولان شهر ایجاد کرده است، مجلس و دولت باید اقدام مناسبی در راستای تکمیل پروژه‌های شهری انجام دهند و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی با بیان اینکه موضوع منوریل از نگاه کار‌شناسی به نگاه سیاسی تبدیل شد و به این پروژه ظلم شد، افزود: این موضوع که منوریل خوب و یا بد است جای بحث نیست بلکه پروژه‌ای که برای آن میلیارد‌ها تومان هزینه شده و باید به سرانجام برسد، شهردار توضیح داد که ایستگاه‌های آن در حال تکمیل شدن است و برای واگن‌های آن تصمیم گیری شده و تا پایان سال افتتاح می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: با دو واگن هم می‌توان مونوریل را افتتاح کرد اما اگر قرار باشد حجم ترابری و حمل و نقل مسافر را به ۱۰ واگن برسانند، در این صورت نمی‌توان این پروژه را افتتاح کرد و باید سفارش واگن داد که در این صورت شرکت مپنا باید آن را پیگری کند.

امیرآبادی گفت: برای سال ۹۵، ۳ موضوع را برای بودجه شهر قم پیگیری کردم که یکی از آن‌ها طلب‌های شهرداری از مجموعه اداره‌ها و ارگان‌ها است که عددی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان می‌شود، در توافقی که بین شهردار و مدیران انجام شد به‌عنوان پرداخت دیون به شهرداری در بودجه ۹۵ آورده شد که باید تلاش شود تا این مبلغ به شهرداری قم پرداخت شود. در این راستا آیت‌الله مکارم‌شیرازی نیز در نامه‌ای به ‌رئیس‌جمهور خواستار پیگیری پرداخت طلب شهرداری قم شد.

وی عنوان کرد: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم مشخص شد بودجه شهر قم را از حاشیه کلان شهرها حذف کردند که با تلاش‌های انجام شده شهر قم را اضافه کردیم و عددی حدود ۱۴۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، سود اوراق مشارکت حرم و جمکران یکی از موضوعاتی است که پیگیری کردیم و براساس توافقی که شهردار با بانک ملی انجام داد، بخشی از بدهی شهرداری حل می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اینکه شهرداری قم، شهرداری فقیری نیست بلکه سرمایه‌های مناسبی در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: بلوار مرجعیت در حال انجام است و حاشیه آن می‌تواند سرمایه کلانی برای شهرداری باشد و وضعیت درآمدهای شهرداری را به نقطه مطلوبی برساند.