سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نقض آشکار حقوق بشر است/ مجامع اسلامی نسبت به ظلم آل‌خلیفه سکوت نکنند

139402301633254495337124

مرجع تقلید شیعیان در پیامی با محکوم‌کردن اقدام اخیر دولت بحرین در سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم گفت: رژیم آل‌خلیفه غافل است از اینکه طرح چنین موضوعی سبب بیداری مردم بحرین و آشکار‌شدن ظلم آنها در جهان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در پیامی با محکوم‌کردن اقدام اخیر دولت بحرین در سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، این اقدام را در راستای پوشش جنایات آل‌خلیفه در حق شهروندان بحرین برشمرد.

در متن پیام مرجع تقلید شیعیان آمده است: بار دیگر رژیم آل‌خلیفه در راستای نوکری آمریکا و ایادی منطقه‌ای خودش خصوصاً عربستان دست به اقدامی خطرناک و به‌دور از عقل و منطق زد؛ این رژیم با گمان به اینکه می‌تواند با سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم جنایات خود را در ظلم به شهروندان بحرینی و نقض آشکار حقوق بشر بپوشاند، ولی غافل از اینکه طرح چنین موضوعی سبب بیداری مردم بحرین و آشکار شدن ظلم آن‌ها در جهان خواهد شد.

در این پیام تصریح شده است: ما ضمن محکوم کردن این اقدام حمایت خود را از عالم مجاهد شیخ عیسی قاسم و مردم مظلوم بحرین اعلام کرده و از مجامع اسلامی می‌خواهیم نسبت به این ظلم سکوت خود را شکسته و به وظیفه انسانی و اسلامی خود عمل کنند.