یادی از حمید سبزواری از سوی رهبر انقلاب در جلسه دیدار شاعران/ رهبری بر ترجمه شعر تأکید کردند

139503220600017167898434

علی داودی با اشاره به جزئیات دیدار شاعران با رهبر انقلاب گفت: ایشان از حمید سبزواری یاد کردند و فرمودند که سرود جزو نیاز روز است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ علی داودی، مدیر دفتر شعر حوزه هنری ، با اشاره به جزئیاتی از جلسه دیدار امسال شاعران با رهبر معظم انقلاب  گفت: ایشان در این جلسه یادی از زنده‌یاد حمید سبزواری کردند و ضمن بیان بخش‌هایی از ویژگی‌های شعری وی، سرود را جزو نیازهای روز جامعه دانستند.

وی ادامه داد: همچنین رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود بر ترجمه شعرهای فاخر در حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس تأکید کردند. ایشان تأکید داشتند که حقایق از طریق شعر باید به دنیا اطلاع‌رسانی شود.

مدیر دفتر شعر حوزه هنری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امسال نیز بیشتر بر محتوای سروده‌ها تأکید داشتند، افزود: ایشان در بخشی از بیاناتشان فرمودند که شاعر می‌تواند روشنگری کند و شاعر نباید بدون موضع باشد. ایشان فرمودند که منظور این نیست که همه شعر سیاسی باشد، بلکه اشاره‌ای به موضوعات روز داشته باشد و موضع خود را نشان دهد.

داودی یادآور شد: ایشان در بخش دیگری از سخنانشان فرمودند که آثار خوبی طی سال‌های گذشته تولید شده، به‌ویژه در حوزه شعر جوانان، اما این آثار ترویج نمی‌شوند.