نامه ضدایرانی «اد رویس» به وزیر خزانه‌داری آمریکا: ایران همچنان حامی تروریسم است

139411231937478787110274

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به وزیر خزانه داری این کشور هشدار داد که ایران هیچ برنامه‌ای برای توقف حمایت از تروریسم و عدم سرمایه گذاری در این زمینه ندارد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از تاون‌هال، دانیل ال گلسر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مربوط به حمایت از تروریسم، ظاهرا با درخواست ایران ابراز همدردی کرده است.

وی در ماه می اظهار داشت: «ایران در لیست حمایت مالی از تروریسم قرار دارد. ایران گام‌های مهمی برداشته است که فکر می‌کنم باید مورد قدردانی قرار گیرید و به این دلیل باید اعتبار ایران بیشتر شود زیرا تلاش‌هایی برای خروج از این لیست انجام داده است. آن‌ها اخیرا قانونی را در مورد مبارزه با تروریسم تصویب کرده‌اند. آن ها اخیرا با سازمان گروه ویژه اقدامات مالی آمریکا همکاری کرده‌اند و اکنون در حال مذاکره با این سازمان هستند تا اقداماتی را انجام دهند که ملزم به انجام آن‌ها هستند تا از این طریق بتوانند معیارهای بین المللی را کاملا رعایت کنند. من اینطور فکر می‌کنم که این مباحثات خیلی سازنده و پربار بوده است.»

“کارگروه اقدام مالی” به عنوان سازمانی که به تبیین استانداردهای بین‌المللی برای مقابله با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم می‌پردازد، طی هفته جاری به منظور بررسی وضع کشورهای پرخطر و غیرهمکار در زمینه پولشویی و حمایت مالی از تروریسم تشکیل جلسه می‌دهد.

اما در واکنش به سخنان این مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا، «اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به «جک لو»، وزیر خزانه داری این کشور هشدار داد که گلسر خیلی ساده لوح است و زود فریب می‌خورد و ایران هیچ برنامه‌ای برای توقف حمایت از تروریسم و عدم سرمایه گذاری در این زمینه ندارد.

رویس در این نامه مدعی شده است: «حمایت مالی از تروریسم در ایران نتیجه فقدان قوانین مربوطه و یا سهل انگاری در اجرای آن ها نیست. حمایت از تروریسم هدف اصلی سیاست خارجی ایران است. همانطور که می‌دانید ایران طراحی شده است تا از سال ۱۹۸۴ حمایت مالی از تروریسم را رهبری کند. وزارت خانه شما نیز ایران را به عنوان کشوری که از سال ۲۰۱۱ پولشویی را در مرکز توجهات خود قرار داده است معرفی نمود که مربوط به هرگونه معامله اقتصادی با بانک ها یا نهادهای این کشور است که خطر ناشی از حمایت از ایران در فعالیت های غیر قانونی کنونی را در بر دارد.»