هشدار گردان‌های قسام به رژیم صهیونیستی درباره ساخت دیوار زیرزمینی

139502081708108327592604

منابع صهیونیستی مدعی شدند که گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس با انتشار بیانیه‌ای در سایت‌های اجتماعی به رژیم صهیونیستی درباره احداث دیوار بتونی زیر زمینی در اطراف نوار غزه هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ ، خبرگزاری سما به نقل از سایت صهیونیستی ۰۴۰۴ گزارش داد که گردان های القسام با انتشار بیانیه‌ای در سایت های اجتماعی تاکید کرد که هرگز به اسرائیل اجازه ساخت دیوار بتونی زیر زمینی در اطراف نوار غزه جهت مقابله با تونل های مقاومت را نخواهد داد.

در این بیانیه آمده است: اگر اسرائیل اقدام به ساخت این دیوار کند، گردان های قسام به هر طریقی به آن پاسخ خواهد داد و از جمله این روش ها نیز حمله به عملیات های ساخت دیوار است.

رسانه های خبری رژیم صهیونیستی اخیرا گزارش دادندکه این رژیم تصمیم دارد برای مقابله با تونل های مقاومت، در زیر زمین نیز دیوار حایل احداث نماید.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تصمیم دارد دیواری در زیر زمین در مرز نوار غزه احداث نماید تا به این ترتیب با تونل های هجومی جنبش حماس مقابله کند.

بر پایه این گزارش، بخش سانسور رژیم صهیونیستی اجازه داده تا جزئیات تصمیم امنیتی این رژیم در خصوص احداث «خط دفاعی» به منظور مقابله با تونل های هجومی مقاومت در داخل اراضی اشغالی فلسطین به عنوان بخشی از آمادگی مقاومت برای جنگ آتی را منتشر کند.

«خط دفاعی» نیز عبارت از احداث دیوار بتونی در عمق ده ها متری تا سطح زمین به منظور ممانعت از تداوم حفاری تونل های هجومی است که پیش از این هزینه احداث آن ده ها میلیارد دلار برآورد شده بود اما بر اساس طرح فعلی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی هزینه ساخت این دیوار ۲/۲ میلیارد شکل (واحد پول اسرائیل) خواهد بود.

این دیوار در نوع خود بی نظیر است و در امتداد ۶۰ کیلومتری نوار غزه احداث خواهد شد تا سومین سامانه امنیتی اسرائیل در مرز غزه پس از دو سامانه «هوبرس أ» و «هوبرس ب» باشد به گونه ای که سامانه نخست در دهه نود قرن گذشته پس از امضای توافق اسلو و سامانه دوم نیز پس از خروج رژیم صهیونیستی از نوار غزه نصب شد که هیچ کدام نتوانستند با تونل های مقاومت در نوار غزه مقابله کنند.