نصب ۲۰۰۰ دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها/ “سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ” عامل ۷۰درصد از تصادفات فوتی

139404221237035625688364

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۲هزار دوربین ثبت تخلف در جاده‌های کشور نصب می‌شود و با این کار کنترل تخلفات در جاده‌های کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ سردار تقی مهری در حاشیه بازدید از مرزهای استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهره‌گیری از فناوری‌های جدید یکی از اقدامات پلیس راهداری است که با تعامل خوبی که با پلیس راهور و وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای داشتیم برای نصب دوربین‌های کنترل تخلفات رانندگی اقدامات خوبی انجام شده و در ۳۴هزار کیلومتر از جاده‌های شریانی کشور جانمایی شده است.

وی افزود: سال گذشته در محور تهران ــ قم تا اصفهان و تهران تا ساوه پیش‌بینی کردیم و امسال در تهران، کرج و قزوین و تبریز و از قزوین به‌سمت شمال و دیگر جاده‌های کشور این دوربین‌ها پیش‌بینی شده و بنابراین بیش از ۲ هزار دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها نصب می‌شود و کنترل تخلفات حادثه‌ساز را از طریق این دوربین‌های ثبت تخلفات با فناوری‌های جدید کنترل می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: نسبت به سال‌های گذشته رعایت قوانین بیشتر است و با توجه به افزایش خودرو در سطح کشور همه‌ساله شاهد هستیم افراد جدید گواهینامه می‌گیرند که ۱٫۵ میلیون نفر در سال گواهینامه دریافت می‌کنند.

مهری گفت: یک میلیون خودرو به ناوگان حمل و نقل کشور افزایش می‌یابد و نزدیک به ۴۵۰ هزار موتورسیکلت و حدود ۱٫۵ میلیون وسیله نقلیه به چرخه ترافیکی کشور افزوده می‌شود.

وی اظهار داشت: وضعیت ترافیک و تصادفات فوتی خوشبختانه اندکی نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته و استفاده از تجهیزات و امکانات جدید راه حل پلیس برای کنترل بیشتر متخلفان و حادثه‌سازان رانندگی است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: در سال ۹۴ حدود ۶ هزار و ۳۰۰ تصادف منجر به فوت در کشور داشته‌ایم که بر اثر آن ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر  از مردم جان خود را از دست دادند.

مهری گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از راهبردهای مهمی که در سال ۹۵ دارد، ارتقای فرهنگ ترافیک است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه با تعاملی که با آموزش و پرورش در قالب همیاران پلیس، پلیس‌یار جوان و نوجوان و هماهنگی‌ای که با وزارت کشور و راه و شهرسازی شد در قالب راهداران محله که همان دهیاران هستند برای آموزش و گسترش فرهنگ اقدامات مناسبی را برنامه‌ریزی کردیم.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه مهم‌ترین علت تصادفات در سال جاری عدم توجه به جلو، سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز بوده، افزود: بیش از ۷۰ درصد تصادفات کشور که منجر به فوت می‌شود سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ است.

مهری گفت: تصادفات در استان گلستان بیشتر راکبان موتورسیکلت هستند که باید اقدامات جدی‌تری انجام شود و با اینکه نسبت به سال‌های گذشته کاهش تصادفات منجر به فوت را در این زمینه داشتیم اما نسبت به میانگین کشوری بیشترین آمار را داریم.

وی در بازدید از مرزهای استان گلستان گفت: مرزهای استان گلستان جزو باثبات‌ترین و امن‌ترین مرزهای کشور است.

مهری افزود: همه مرزبانان در مرزهای استان گلستان آمادگی دفاعی لازم را داشتند و امروز اگر امنیت و آرامش در سطح کشور داریم با زحماتی است که همه مرزبانان نظام جمهوری اسلامی  در نیروی انتظامی و مرزبانی انجام می‌دهند.