آمریکا خواستار اقدامات بیشتر ناتو برای مقابله با داعش شد

13950210163502557603834

وزیر دفاع آمریکا از متحدان ناتو خواست تا اقدامات بیشتری را برای کمک به ائتلاف به‌رهبری آمریکا در نابودکردن گروه تروریستی داعش انجام دهند.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه، اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی از کشورهای عضو ناتو خواست تا تلاش بیشتری را برای کمک به ائتلاف به‌رهبری واشنگتن انجام دهند تا گروه تروریستی داعش را در عراق و سوریه از بین ببرد.

وزرای دفاع ناتو پیش از این موافقت خود را با تمدید مأموریت آموزش نیروهای عراقی اعلام کرده‌اند. وزرای دفاع ناتو همچنین قصد دارند استقرار هواپیماهای جاسوسی آواکس را نیز مورد بررسی قرار دهند.

کارتر در جمع خبرنگاران در دفتر ناتو در بروکسل، اظهار داشت: من دوست دارم شاهد اقدامات بیشتری از سوی ناتو باشم. من معتقدم که ناتو هنوز می‌تواند اقدامات بیشتری را برای نابودی داعش انجام دهد.

اکثر ۲۸ عضو ناتو در ائتلاف موسوم به ضدداعش به‌رهبری آمریکا حضور دارند ولی ناتو به‌طور مستقل هیچ نقشی در مقابله با داعش ایفا نکرده است.

کارتر افزود: در حالی که داعش بیشتر از گذشته در موضع تدافعی قرار گرفته و سرزمین های بیشتری را از دست می دهد، ناتو می‌تواند سهم معناداری را برای کمک به ائتلاف به‌رهبری آمریکا به‌عهده بگیرد.

رهبران ناتو قصد دارند در نشست جولای در ورشو در خصوص مأموریت آموزش نیروهای عراقی و استقرار هواپیماهای آواکس تصمیم گیری کنند.