آقای وزیر! تاکنون چند نفر از نخبگان را در مراکز علمی و پژوهشی به کار گرفته‌اید?/ کلکسیون تخلفات در وزارت علوم

139310131055076584423174

مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در نامه‌ای به وزیر علوم تاکید کرد: تناقض رفتاری مسئولان وزارت علوم جای هیچ‌گونه اعتمادی را برای جامعه نخبگان نگذاشته است.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در نامه‌ای به محمد فرهادی وزیر علوم با اشاره به پرونده بورسیه‌ها تاکید کرد: تناقض رفتار مسئولان وزارت علوم جای هیچ‌گونه اعتمادی را برای جامعه نخبگان و دانشگاهیان نگذاشته است.

در بخشی از این نامه آمده است: از زمان آغاز مسئولیت حضرتعالی مهمترین پرونده تاریخ وزارت علوم همچنان لاینحل باقی مانده است و تشت رسوایی سیاست یک بام و دوهوای برخی مسئولان زیر دست شما از بام افتاده است. به جرات می‌توان گفت مسئولین آغازگر توطئه علیه بورسیه‌های مظلوم، در مخیله خود نیز تصور نمی‌کردند تیر به ناحق رها کرده آنها به خودشان برگردد و مواردی از تخلفات و تبعیض‌های آنها علنی شود.

این نامه می‌افزاید: این روزها شاهد کلکسیونی از تخلفات در وزارت علوم همراه با اسناد و مدارک هستیم، تخلفات آشکاری مانند دادن مسئولیت به افرادی باسابقه ارتباط با سازمان‌های جاسوسی غربی در مرکز همکاری‌های بین المللی، ارتقا ۱۰ نفر از کارمندان و مسئولین وزارت علوم با سابقه بیش از ۲۵ سال خدمت از کارمندی به هیئت علمی، نادیده گرفتن بررسی‌های صلاحیت عمومی در برخی دانشگاه برای جذب هیئت علمی، دادن مسئولیت و مزد خوش خدمتی به یکی از عاملان ظلم به دانشجویان بورسیه یعنی آقای غلامی برای متواری ساختن وی از کشور و اخیرا نیز افشای اشتغال یک دانشجوی بورسیه در وزارت علوم که طبق آیین‌نامه‌ها حق اشتغال همزمان با تحصیل را ندارد،در وزارت علوم به کارگیری شده است، همگی دقیقا نقطه مقابل ادعاهای مدیران حوزه تحت مسئولیت شما هستند.

در بخش دیگری از این نامه تصریح شده است: متاسفانه دیدن این گونه تناقضات در رفتار مسئولان وزارت علوم جای هیچ‌گونه اعتمادی را برای جامعه نخبگان و دانشگاهیان نگذاشته است و با وجود این مدیران هیچ کور سوی امیدی برای بهبود اوضاع قابل تصور نیست.

این نامه می‌افزاید: اگر صادقانه از شما پرسیده شود تاکنون چه تعداد از نخبگان این سرزمین را در مراکز علمی و پژوهشی به کار گیری نموده‌اید چه جوابی خواهید داشت؟ متاسفانه این شبهه به وجود آمده است که اساسا سیاست و دغدغه وزارت علوم بهبود و ارتقای سطح علمی کشور نیست، چرا که هیچ اعتنایی به استفاده از ظرفیت دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان و تازه نفس دوره دکترا نکرده است.

در پایان این نامه خطاب به وزیر علوم تاکید شده است: از دوره مسئولیت شما تا پایان این دولت راهی باقی نمانده است و امیدواریم قدمی برای جبران مافات و برخورد با عاملان ایجاد رکود فلاکت بار حاکم بر تولید علم و فناوری برداشته شود.