پروژه دیدار با یک مجرم امنیتی/ پیام های پنهان سلفی گرفتن با یک محکوم فتنه ۸۸

139405181907544875848224

ماجرا از آنجایی شروع شد که به نظر رسید برای روزهای پس از آزادی این مجرم امنیتی پروژه ای از قبل آماده شده است.

 به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، یک مجرم امنیتی ۱۵ خرداد پس از اتمام دوران محکومیتش از زندان آزاد شد. اما ماجرا از آنجایی شروع شد که به نظر رسید برای روزهای پس از آزادی وی پروژه ای از قبل آماده شده است به طوری که به محض آزادی وی عده‌ای به صورت هماهنگ و پر سر و صدا به دیدارش رفتند. در این مورد گفته شد که: “اینکه برخی از مسئولان نظام جمهوری اسلامی به این دیدار بروند و اصرار بر نمایش تصاویر آن داشته باشند نوعی دهان‌کجی به نظام و تصمیمات آن و نوعی  اعتراض نهفته به زندانی بودن این محکوم امنیتی است.”

یک نسخه نمی‌توان پیچید

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نود و هفتمین نشست خبری خود که یکشنبه (۲۳ خرداد) برگزار شد، در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا کسانی که به دیدار تاجزاده می‌روند، متهم و یا مجرم هستند، و یا خیر و یا بعدها رد صلاحیت خواهند شد یا خیر، تصریح کرد: گاهی فردی جرمی را مرتکب می‌شود؛ اما باید دید فردی که می‌خواهد به دیدن او برود کیست و جرمی که آن فرد مرتکب شده چه چیزی است و بازتاب آن برای جامعه چه خواهد بود. بنابراین یک نسخه نمی‌توان پیچید گاهی فردی دارای مسئولیت حکومتی است و رفتن وی به نزد آن فرد یک تلقی و بازتابی برای جامعه دارد مبنی بر اینکه آن فرد دارد با رفتنش کار آن فرد را تایید می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای افزود: از طرفی ردصلاحیت‌ها، منوط به این موارد نیست و نظر من و شما نیز شرط نیست، گاهی می‌خواهند فردی را در پست حساسی منصوب کنند و صلاحیت این فرد باید برای آن  نهاد و ارگان تایید شود.

انتقاد رئیس کل دادگستری تهران از برخی رفتارهای سیاسیون

“برخی از سیاسیون بد رفتار می‌کنند، به دنبال زندانی امنیتی خاص که به نظام اسلامی توهین کرده راه افتاده و با او عکس می‌گیرند و چهره می‌سازند، کسی که همه چیز نظام و انقلاب و همه دستاوردهای نظام را زیر سوال برده، نباید رفت با وی عکس یادگاری گرفت.” این جمله را  غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل زندان‌های تهران در روز چهارشنبه(۱۹ خرداد) گفت. این مقام عالی رتبه قضایی این را هم گفت که “این یعنی دهن کجی به نظام و حکومت و حاکمیت و قابل قبول نیست. در تمام دنیا اینگونه است که زندانیان امنیتی یعنی مخالفان حکومت و حاکمیت، اما یک عده ای از  داخل حکومت زندانی امنیتی را بزرگ کرده وتحویل می گیرند و با او عکس یادگاری می گیرند که این هم خیلی مناسب نیست.”( برای خواندن کامل این خبر اینجا کلیک کنید)

گرفتن عکس یادگاری با فردی که در سال ۸۸ در ضربه زدن به نظام نقش مهمی را ایفا کرد ننگ است

حجت الاسلام ابراهیمی  عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره انتشار عکس های یادگاری برخی از مسئولین و چهره های سیاسی با یکی از محکومین فتنه ۸۸ اظهار کرد: متاسفانه این جریان سیاسی و افراد منتسب به آن هنوز نتوانسته اند روش و مصلحت خود را برا ساس نظام جمهوری اسلامی ایران مشخص کنند از این رو انحراف از خط امام و رهبری و اصول انقلاب درمنش کاری آنها و رفتارشان وجود دارد.

وی افزود: این جریان سیاسی و طرفداران آنها به مانند گوساله سامری هستند. در منش و رفتار هیچ تغییری را ایجاد نمی کنند و با افراد و فردی که در فتنه ۸۸ نقش پررنگی را ایفا کرد عکس یادگاری می گیرند.

عضو جامعه روحانیت مبارزخاطر نشان کرد: گرفتن عکس یادگاری با فردی که در سال ۸۸ در ضربه زدن به نظام نقش مهمی را ایفا کرد افتخاری نیست بلکه یک ننگ بزرگ محسوب می شود و به معنای دهن کجی به نظام است.

ابراهیمی تأکید کرد: محکومین فتنه ۸۸ به دلیل اینکه ضربات سنگینی را به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد کرده اند دیگر جایگاهی بین ملت ایران و نظام ندارند ازاین رو عرصه سیاسی کشور نیز برای همیشه با آنها خداحافظی کرده است.

وی تأکید کرد: طرفداران این جریان و اینگونه افراد باید بدانند حتی گرفتن عکس یادگاری نیز زمینه و بستر رابرای حضور مجدد آنها در عرصه سیاسی کشور فراهم نمی کند.

گرفتن عکس یادگاری با فتنه گران دهن کجی به نظام است

پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی درگفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان پیرامون دیدار برخی از افراد با یکی از محکومین فتنه ۸۸ و منتشر شدن عکسهای یادگاری آنها در صفحات مجازی اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم برخی اوقات اقداماتی از سوی افراد صورت می گیرد که خلاف اهداف و شان نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

وی افزود: از نظر بنده این گونه رفتارها یک نوع دهن کجی به نظام محسوب می شود وخاطیان این موضوع باید تجدید نظر جدی را در رفتار ومنش خود ایجاد کنند در غیر اینصورت آینده ای به مانند محکومین فتنه ۸۸ در انتظار آنها خواهد بود.

قائم جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: اینگونه رفتارها بدون شک سبب می شود تا دشمنان در راستای ایجاد اختلافات داخلی در کشورمان وارد عمل شوند از این رو گرفتن عکس یادگاری با افرادی که ضربات سنگینی را به نظام در سال ۸۸ وارد کردند غیر قابل قبول است.

سروری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون ابعاد فتنه ۸۸ تاکید کرد: محکومین فتنه ۸۸ بدون شک با توجه به خسارتها و زیانهایی که برای کشورمان ایجاد کرده اند هیچ جایگاهی در عرصه سیاسی کشور ندارند از این رو گرفتن عکس یادگاری با چنین افرادی دهن کجی سریح به نظام است.

وی تاکید کرد: این گونه اقدامات بدون حتم چراغ سبز مجددی را برای فعالیتهای فتنه گران روشن می کند از این رو انتظار می رود حواسمان را جمع کنیم.

تبدیل تاج زاده به یک قهرمان حبس کشیده
به گزارش میزان، همچنین مهدی محمدی در یادداشتی نوشت: دیدارهای این روزها با مصطفی تاج زاده کاملا طبیعی است. او می خواهد “قهرمان حبس کشیده” اصلاح طلبان باشد آن هم در زمانی که از جوش و خروش اصلاح طلبی چیزی باقی نمانده است؛ و همسرش هم، برای تدارک این کار، به اندازه کافی انگیزه دارد. دیدار با تاج زاده به عنوان یک “فرد”، نه تنها ایرادی ندارد بلکه شاید پسندیده هم باشد. اما وقتی تاج زاده بدل به یک “نماد” می شود، -که شده است- دیدار با او، از جانب برادر آقای رییس جمهور مملو از معانی مختلف است. آیا آقای روحانی می خواهد به ما یادآوری کند با امثال تاج زاده نسبتی دارد که همچنان برقرار است؟ آن نسبت چیست؟ و نسبت آن، با نسبتی که تاج زاده میان خود و اصول انقلاب اسلامی برقرار کرده، چگونه است؟ اگر آقای روحانی به این سوال ها پاسخ ندهد، باید به دیگران حق بدهد که خود بگردند و پاسخ آن را پیدا کنند. و بر اساس آن پاسخ، قضاوت کنند و تصمیم بگیرند.

منبع:میزان