سازمان ملل رژیم صهیونیستی را عامل اصلی رنج فلسطینیان معرفی کرد

13950324101817647911474

دفتر همکاری‌های بشردوستانه سازمان ملل در گزارش سالیانه خود با اشاره به محاصره غزه و خشونت شهرک‌نشینان صهیونیستی نسبت به فلسطینیان این رژیم را عامل اصلی درد و رنج مردم فلسطین معرفی کرد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ؛ به نقل از تایمز اسرائیل، طبق گزارش منتشر شده سازمان ملل در روز دوشنبه تنش میان فلسطین و رژیم صهیونیستی عامل اصلی آسیب‌پذیری‌های انسانی برای مردم فلسطین است.

پنجمین گزارش سالیانه این دفتر درمورد وضعیت مناطق اشغالی فلسطین است که توسط بخش فلسطین دفتر همکاری بشردوستانه سازمان ملل منتشر شده است.

در این گزارش با معرفی اسرائیل به عنوان عامل اصلی درد و رنج مردم فلسطین آمده است: نیازهای انسانی در اراضی اشغالی فلسطین با اقداماتی مرتبط با اشغال ادامه دار اسرائیل و تنش طولانی مدت میان طرفین افزایش می‌یابد.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به وخامت اوضاع در غزه آمده است که درد و رنج ناشی از خشونتهای سال ۲۰۱۴ که باعث آواره شدن نزدیک به ۹۰ هزار نفر در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ شد با ۸ سال محاصره اسرائیل، بسته ماندن مستمر گذرگاه رفح و اختلافات داخلی فلسطین تشدید شد.

تعداد کشته‌ها و زخمی‌های فلسطینی در کرانه باختری توسط نیروهای اسرائیلی از زمان تهیه آمار توسط دفتر همکاری بشردوستانه سازمان ملل به بیشترین میزان از سال ۲۰۰۵ رسیده است.

این گزارش همچنین توجه ویژه‌ای به شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری و خشونت برخی از شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان داشته است.