طرح تابستانی جوانه های صالحین

thumb2_274127

طرح تابستانی جوانه های صالحین در پایگاه های منتخب مقاومت بسیج خواهر و برادر برگزار میشود.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ؛ از ناحیه مقاومت بسیج حمزه سید الشهدا(ع) ،مسئول طرح جوانه های صالحین ناحیه حمزه سیدالشهداء (ع) گفت :طرح جوانه‌های صالحین، مجموعه برنامه‌های تابستانی برای پایگاه‌های مقاومت بسیج است، این طرح بصورت همزمان در سراسر پایگاه‌های کشور (پایگاه‌های منتخب) در دو بازه زمانی اجرا می شود.

وی در ادامه افزود :بازه اول ماه مبارک رمضان و بازه دوم از پایان ماه مبارک رمضان تا پایان تعطیلات تابستانی خواهد بود، محورهای محتوایی این طرح در بازه اول قرآن و نماز و در بازه دوم سبک زندگی اسلامی ایرانی است.

فعالیت‌های ورزشی، اردویی، جهادی، آموزش‌های نظامی، مسابقات و…در این طرح دیده شده‌اند که برای هرکدام از آنها معاونت‌ های دیگر بسیج نقش خود را ایفا میکنند .

هدف از این طرح پس از غنی سازی اوقات فراغت بسیجیان، تقویت تعالی حلقات صالحین و فراهم ساختن زمینه‌های جذب افراد به بسیج است.

مسئول طرح جوانه های صالحین در پایان افزود: ایجاد فضای شور و نشاط در پایگاه‌ها، ترغیب خانواده‌ها برای حضور  فرزندانشان در مساجد و پایگاه ها، فرهنگ سازی و ترویج نماز، ریشه کن شدن بیسوادی قرآنی و در کل ارتقاء سطح معرفتی و بصیرتی آحاد بسیجیان خصوصا قشر کودک و نوجوان از اهداف این طرح می باشد.

جامعه هدف این طرح بسیجیان عادی و فعال عضو حلقه های تربیتی، بسیجیانی که عضو حلقه های صالحین نمی باشند، آحاد کودکان، نوجوانان و جوانان حوزه استحفاظی هر پایگاه هستند.