وزارت خارجه در مقابل عهدشکنی امریکاییها موضع قاطعانه و شفاف بگیرد/تحریمها بعد از برجام برداشته نشده است

index

نماینده مردم تهران با بیان اینکه امریکاییها همچنان به عهدشکنی خود در موضوعات هسته‌ای ادامه می‌دهند، گفت: وزارت امورخارجه سریعاً موضع شفاف و قاطعانه بگیرد.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس صبح امروز (یکشنبه) در صحن علنی پارلمان پس از گزارش وزیر امور خارجه درباره عهدشکنی آمریکاییها، گفت: دستاوردهای برجام خوب بود ولی قرار بود تحریمها برداشته شود که این اتفاق رخ نداد و امریکاییها همچنان بدعهدی می‌کنند که باید دستگاه دیپلماسی مواضع شفاف و قاطعانه بگیرد.

وی درباره واردات بی رویه به کشور، اظهار کرد: در واردات کالا باید دقت لازم صورت گیرد و به سرمایه‌گذاران داخلی بها داده شود.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه عربستان پس از فاجعه منا و حرمت شکنی در حج امسال و کمک به داعش همچنان در مقابل ایران گستاخی می‌کند، تاکید کرد: وزارت امورخارجه برنامه و موضع قاطعانه‌ای برای مقابله به این گستاخی عربستانیها داشته باشد.

کواکبیان خطاب به وزیر امورخارجه افزود: کمیسیون امنیت ملی در مجلس، کمیسیون مادر است که همه تصمیمات اساسی در آنجا اتخاذ می‌شود بنابراین سراغ کمیسیونهای غیر مثل کمیسیون برجام نروید و هر بحثی است باید در کمیسیون امنیت ملی انجام شود.