مشکل اصلی سرمایه‌گذاران خارجی پس از برجام نبود زیرساخت بانکی است

139312211243565824907754

نماینده مردم نطنز در مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذار خارجی نیازمند سیستم بانکی مناسب است گفت: پس از برجام مشکل اصلی سرمایه‌گذاران خارجی نبود زیرساخت بانکی است.

به گزارش صالحین تهران بزرگ، مرتضی صفاری نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس صبح امروز (یکشنبه ۲۳ خرداد) در صحن علنی پارلمان پس از گزارش وزیر امورخارجه با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال سرمایه به داخل کشور بسترهایی را می‌طلبد، اظهار کرد: یک وجه آن بسترهای سیاسی است که ما تجربه‌ آن را داشته‌ایم. به دلیل تحریمها و محدودیتهایی که علیه ایران وضع شده بود انتقال سرمایه با مشکل مواجه شده بود که این مساله پس از برجام تا حدودی رفع شد و بسترهای سیاسی ایجاد شده که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در کشور علاقه نشان می‌دهند.

وی افزود: برای جذب سرمایه‌گذار باید در کنار بستر سیاسی، بستر اقتصادی نیز مطلوب باشد چراکه سرمایه خارجی به صورت دستوری منتقل نمی‌شود.

صفاری با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری باید بازگشت مطمئن و سودآور داشته باشد، گفت: سرمایه‌گذار باید فضای مناسبی داشته باشد و هر روز برایش مزاحمت ایجاد نشود. بعضاً برای سرمایه‌های داخلی که از آنها دعوت کرده‌ایم نیز مزاحمتهایی ایجاد می‌شود.

نماینده مردم نطنز افزود: سرمایه‌گذاری خارجی سیستم بانکی کارآمد می‌‌خواهد اما یکی از مشکلات پسابرجام، نداشتن زیرساخت مطمئن بانکی است. که در بحث گردشگری نیز باید به این مسئله توجه داشته باشیم که گردشگری هم به لحاظ اقتصادی  و هم به لحاظ تنویر افکار عمومی می‌تواند موثر باشد.