نتیجه مشورت با فرزند آموختن راه و روش فکر کردن و تصمیم گرفتن است

thumb2_270038

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ ، از پایگاه شهید مقیسه ، ناحیه مقاومت بسیج شهید مطهری ،در این پایگاه کلاس سبک زندگی اسلامی برگزار گردید که در این کلاس در مورد تربیت فرزندان به روش ایرانی و اسلامی بحث و گفتگو شد

سخنران این مراسم خواهر عزیزی در گوشه ای از صحبت های خود گفت : با فرزندان خود مشورت کنیم ،مشورت کردن با نوجوانان در امور خانواده سبب می‌شود احساس کنند در خانواده به حساب می‌آیند و به نظر آنها توجه می‌شود. به این ترتیب آنچه را در دل دارند با والدین خود در میان می‌گذارند و این، در پیدایش صمیمیت و همدلی در خانواده مؤثر است.

نتیجه دیگر مشورت با فرزند این است که والدین به تدریج راه و روش فکر کردن و تصمیم گرفتن را به فرزندان خود می‌آموزند. تقویت قوۀ تصمیم‌گیری برای زندگی آیندۀ آنها بسیار لازم است.

برخی افراد با وجود برخورداری از تحصیلات عالی، در تصمیم‌گیری بسیار ناتوان هستند و به همین علّت در زندگی اجتماعی و خانوادگی با مشکلات جدّی روبه‌رو می‌شوند. این گونه افراد بیشتر کسانی هستند که در محیط خانوادگی به درستی پرورش نیافته‌اند. والدین مستبد با تحمیل نظرات خود بر افراد خانواده مانع رشد فکری و تقویت تصمیم‌گیری در فرزندان خود می‌شوند. فرزندان در برابر این گونه والدین، خود را می‌بازند و همین خودباختگی راه رشد طبیعی استعدادها را می‌بندد.

دیدار سرگروها حلقه های صالحین با مادران متربیان

 دیدار سرگروها حلقه های صالحین با مادران متربیان در منزل خانم محمدی برگزارشد . در این دیدار در مورد برنامه های تربیتی حلقه های صالحین و نقش والدین در تربیت صیحیح کودکان صحبت شد .