دیدار حمایـتی فائزه هاشمی با عضو ارشد فرقه بهائیت/ حکم معاشرت با فرق ضاله چیست؟

139502241721566527696564
فائزه هاشمی رفسنجانی با یک عضو ارشد فرقه ضاله بهائیت دیدار کرده است.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد فائزه هاشمی رفسنجانی دختر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی به دیدار فریبا کمال آبادی، عضو ارشد بهائیت ایران رفته است.

فریبا کمال آبادی از اعضای ارشد فرقه بهائیت در ایران است و بهائیان وی را عضو شورای ۷ نفره این فرقه در ایران معرفی می‌کنند. وی سال ۸۷ به ۲۰ سال زندان محکوم شد و به تازگی بعد از ۸ سال زندان به مرخصی آمده است.
139502241617159967696134

در گوشه تصویر منتشر شده از این دیدار، عکسی بر روی دیوار از عباس افندی فرزند ارشد بهاءالله (بنیانگذار بهائیت) که به نام عبدالبهاء شناخته می‌شود و سومین شخصیت محوری بهائیت است دیده می‌شود.

بهائیت از جمله فرقه‌های انحرافی دست‌ساز انگلیسی‌‌ها در ایران است که به منظور انحراف در تشیع سازماندهی شد. یکی از مقرهای اصلی این فرقه در حال حاضر در فلسطین اشغالی است و این فرقه به شدت از سوی رژیم صهیونیستی حمایت می‌شود.

علاوه بر امام خمینی و مقام معظم رهبری، سایر مراجع تقلید شیعه نیز این فرقه را ضاله خوانده و معاشرت با این فرقه و بویژه حمایت از آنها را حرام قطعی اعلام کرده‌اند. آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید شیعه درباره معاشرت با این فرقه می‌گوید: اگر معاشرت سبب تحت تأثیر قرار گرفتن یا تأیید آنان شود، جایز نیست.

آیت‌الله نوری همدانی نیز این فرقه را نجس توصیف و معاشرت با آنان و ازدواج با آنان را جایز نمی‌داند. بنا به فتوای آیت‌الله فاضل لنکرانی نیز اعضای فرقه بهائیت کافر و نجس به شمار می‌روند.

آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در فتوایی راجع به این فرقه می‌فرمایند: اعضای فره ضاله از زمره مسلمین خارجند و هر گونه رابطه ای با آنها حرام است مگر در مواردی که امید ارشاد و هدایت آنها باشد.

آیت‌الله بهجت نیز این فرقه را نجس و کافر دانسته و بر لزوم اجتناب از معاشرت با آنان تاکید می‌کردند.

هنوز موضعی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره این اقدام دختر خود منتشر نشده است. فائزه هاشمی پیش از این نیز در چند برهه به دفاع ضمنی از بهائیان و حتی اعضای سازمان منافقین پرداخته بود.

فائزه هاشمی در مصاحبه‌ای با روزنامه فیگارو ضمن بیان خاطرات خود با بهائیان در زندان، آن‌ها را انسان‌های بزرگی توصیف کرده بود. فائزه هاشمی در این مصاحبه به زندانی شدنش به مدت ۶ ماه در سال ۲۰۱۲ می‌گوید که زندان تجربه بسیار خوبی بود چرا که با زنان و مردان بزرگ ایرانی، بهائی‌ها، اعضای مجاهدین خلق، اصلاح‌طلبان و کسانی آشنا شدم که برای باورهایشان مبارزه می‌کنند!

هاشمی همچنین بیستم فروردین سال ۹۲ در مصاحبه با روزنامه ی بهار با مرور خاطرات دوره بازداشت خود، از بهایی‌ها و مجاهدینی‌ها و منافقین به عنوان دوستان خود یاد کرده و گفته بود: «در میان هم‌بندی‌ها و دوستانم، بهایی‌ها، تعدادی از سازمان مجاهدین و… چند نفر لائیک و چپ بودند… بابا در ملاقات‌ گله‌های آن طرف را منتقل کرد که چرا به مجاهدین، منافقین نمی‌گویم یا چرا روابط خوبی مثلاً با مجاهدین و بهائی‌ها دارم.»

فائزه هاشمی در کنار مهدی هاشمی از جمله فرزندان حاشیه‌ساز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی محسوب می‌شوند. فائزه کوله‌باری از اتهامات سیاسی و امنیتی و مهدی هاشمی حجم سنگینی از اتهامات و جرائم سیاسی، امنیتی، اقتصادی و … را یدک می‌کشند. یکی از نقدهای همیشگی منتقدان به آیت الله هاشمی آن است که از اقدامات ضدقانونی و ضدشرعی فرزندان خود اعلام تبرئه نکرده است. با این حال، اکبر هاشمی رفسنجانی در چند برهه از این فرزندان خود دفاع نیز کرده است.