رأی‌الیوم افشا کرد همکاری دستگاه‌ اطلاعاتی یک کشور منطقه‌ با رژیم صهیونیستی در ترور «مصطفی بدرالدین»

139502240858069667692824
منابع نزدیک به حزب‌الله لبنان از احتمال همکاری دستگاه اطلاعاتی کشورهای عربی و منطقه‌ای با رژیم صهیونیستی در عملیات ترور روز جمعه یکی از فرماندهان ارشد این حزب در سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، روزنامه رأی الیوم به نقل از آنچه منابع نزدیک به حزب‌الله لبنان خواند، نوشت: انفجار در اطراف فرودگاه دمشق که به ترور حاج مصطفی بدرالدین، فرمانده نظامی این حزب منجر شد، چه‌بسا با همراهی طرف‌های دیگری با اسرائیل ــ متهم درجه یک این ترور ــ اجرا شده است.

به‌گفته این منابع، همچنین دلیل تأخیر در اعلام طرف مسئول این حادثه ترور تا صبح شنبه این است که در تحقیقات چندین سرنخ مهم کشف شده است که از احتمال مشارکت دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای عربی و منطقه‌ای حکایت دارد.

این منابع در عین حال اشاره نکردند که «آیا سازمان‌های اطلاعاتی عربستان سعودی یا ترکیه نیز در این عملیات تروریستی مشارکت داشته‌اند یا خیر؟”.

حزب‌الله لبنان در ساعات اولیه روز جمعه خبر شهادت مصطفى بدرالدین مشهور به «ذوالفقار» در انفجار بزرگی در مقر حزب‌الله در نزدیکی فرودگاه دمشق را اعلام کرد.

حزب‌الله در عین حال تأکید کرد که تحقیقاتی را برای شناسایی ماهیت این انفجار و دلایل آن و اینکه آیا این انفجار ناشی از بمباران هوایی یا حملات موشکی یا توپخانه‌ای بوده است، انجام خواهد داد و به‌زودی نتایج بیشتری از تحقیقات را ارائه خواهد داد.