ایران سرمایه عظیمی چون بسیج و پاسدار را دارد/ نباید از دشمن غافل شد

thumb2_256807

فرمانده ناحیه قدس عنوان کرد: فرق نظام ما با جهان این است که ما سرمایه پاسدار و بسیج داریم که انسان ها در آن تحول معنوی پیدا می کنند و آرزوهای مادی آنها به آرزوهای معنوی تبدیل می شود.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ از ناحیه مقاومت بسیج قدس ، جلسه مودت پایوران خواهر ناحیه قدس با حضور سرهنگ جواد عبیری فرمانده و حجت الاسلام و المسلمین کریمی معاون تعلیم و تربیت ناحیه قدس برگزار شد.

سرهنگ عبیری ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رجب گفت: ماه رجب فرصتی برای تقرب به ذات مقدس الهی و ارزش های الهی است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که می فرمایند “اول به خود توصیه کنید بعد به دیگری” بیان کرد: هر کاری را باید اول خود پیش قدم باشیم و انجام دهیم بعد انتظار داشته باشیم که دیگران انجام دهند.

فرمانده ناحیه قدس عنوان کرد: فرق نظام ما با جهان این است که ما سرمایه پاسدار و بسیج داریم که انسان ها در آن تحول معنوی پیدا می کنند و آرزوهای مادی آنها به آرزوهای معنوی تبدیل می شود.

وی تصریح کرد: اولین دشمن انسان ها غفلت است، هیچ وقت نباید خاکریز دشمن را نگاه کرد بلکه بایدغفلت خود را نگاه کنیم که آسیب جدی از غفلت خود می بینیم.

سرهنگ عبیری افزود: از دشمن و از وظیفه ای که بر دوش ما است غفلت نکنیم.

فرمانده ناحیه قدس با اشاره به اینکه “گناه یعنی اینکه ما لحظه ای غفلت کنیم” بیان کرد: نباید در انجام وظایف خود غفلت کنیم که نتیجه غفلت ما دورشدن از خداوند متعال می شود و تنها راهکار آن این است که مضامین دعایی را بیشتر بخوانیم.

سرهنگ عبیری گفت: رهبر معظم انقلاب این نه توصیه را به سپاه کرده است “در سپاه باید بافت معنوی فکری و عقیدتی را مستحکمتر کنید، یعنی در کارها به شهدا توسل کنیم؛ جوان گرایی داشته باشیم، ولی نه به معنای کنار پیشکسوتان؛ رصد مسائل بین الملی؛ کسب آمادگی لازم برای مقابله با تحدیدات (در جای تاریک قدم نگذارید و برای هرکاری برنامه ریزی کنیم)؛ شناخت صحیح انقلاب اسلامی و دشمن؛ هوشیاری تلاش و قدردانی نسبت به فرصت ها؛ پرهیز از بهانه جویی؛ پیروی از خط مستقیم و انقلاب اسلامی؛ پرهیز از چیزهایی که می تواند به کرامت سپاه لطمه وارد کند مثل خودپرستی، کبر، عدم نظم و انظباط و محافظه کاری”

فرمانده ناحیه قدس در ادامه ضمن تشکر از برگزاری برنامه میلاد یاس نبی (ص)، بیان کرد: یکی از عوامل موفقیت در کارها اجرای برنامه های فرهنگی است؛ امیر قاسمی فرمانده حوزه ۱۱۵ لیله القدر سبقه کار فرهنگی دارد که می توان از تجربیات وی بهره لازم را در انجام فعالیت های فرهنگی برد.

وی افزود: سرکشی از پایگاه ها با جدیت انجام دهید و در کارهایتان نظم انضباط داشته باشید و سرکشی از خانواده شهدا را سرلوحه کارهای خود قرار دهید.

فرمانده ناحیه قدس تاکید کرد: یکی از اصول فرماندهی یعنی اینکه تغافل نداشته باشیم بلکه صبر، تحمل و صله صدر داشته باشیم و کارهایمان برای رضای خداوند باشد که اگر چنین نباشد ذره ای ارزش ندارد.

سرهنگ عبیری در خاتمه بیان کرد: ان شاءالله که به بیانات رهبر معظم انقلاب قائل و ادامه دهنده راه شهدا باشیم و پرچم انقلاب اسلامی را به پرچم امام زمان (عج) وصل کنیم.

گفتنی است از پایوران خواهر ناحیه قدس به پاس زحمات کشیده در سال گذشته تقدیر و تشکر بعمل آمد.