بشار اسد: از مقام معظم رهبری و دولت ایران برای حمایت‌ها سپاسگزارم/ ولایتی: از تمام ظرفیت‌ها برای مبارزه با تروریست‌ها استفاده می‌کنیم

139502181156433067652134

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران از تمام ظرفیت خود برای مبارزه و مقابله با تروریست‌ها استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صالحین تهران بزرگ، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که بعد از سفر به لبنان روز جمعه وارد دمشق شد، شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد و در خصوص موضوعات و مسایل منطقه‌ای و میدانی و همچنین همکاری‌های فی‌مابین در زمینه‌های متنوع به بحث و تبادل نظر پرداخت.

بشار اسد ضمن خوش‌آمدگویی گفت: حضور شما همیشه در مقاطع حساس موجب ایجاد آرامش می‌شود و از مقام معظم رهبری، ملت و دولت ایران برای حمایت‌هایی که از ملت و دولت سوریه دارید، سپاسگزارم.

رئیس جمهور سوریه با توجه به جنگ تحمیلی علیه ملت ایران هم افزود: ما هیچ موقع فراموش نمی‌کنیم پایداری شما را در جنگ تحمیلی که جنگ صدام به‌پشتیبانی برخی از کشورهای جهان علیه ملت ایران بوده است و پیروزی از آن ملت ایران بوده است.

بشار اسد یادآور شد: رهبری، ملت و دولت ایران از تمام امکان خود برای مبارزه و مقابله با تروریست‌ها، جریانات افراطی و تکفیری در بالاترین سطح بهره گرفته‌اند و بسیار به پیروزی در برابر این جنگ نابرابر امیدوار هستیم و سپاس فراوان خود را از رهبری، دولت و ملت ایران اعلام می‌داریم.

ولایتی ضمن ابراز خرسندی از ملاقات مجدد، گفت: دفاع جانانه‌ای که ملت و دولت سوریه به‌رهبری شما انجام می‌دهند، در تاریخ بی‌سابقه است و البته فراز و نشیب دارد؛ اما صعودی است و به‌رهبری شما ان‌شاءالله توفیق و پیروزی نصیب خواهد شد و مقام معظم رهبری دائماً برای پیروزی شما دعا می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: فراموش نمی‌کنیم که تروریست‌ها تا چند متری همین دفتر پیشروی کرده بودند و البته با مقاومت و پایمردی ملت و دولت سوریه بیرون رانده شده‌اند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص با اشاره به تحولات اخیر گفت: جمهوری اسلامی ایران از تمام ظرفیت خود برای مبارزه و مقابله با تروریست‌ها که علیه ملت مظلوم منطقه جنایت می‌کنند با هر نوع گرایش و فارغ از تقسیم‌بندی مضحک تروریست‌های میانه‌رو و تندرو استفاده می‌کند.

ولایتی تصریح کرد: امروز جنگ با تروریست‌ها برای صلح و امنیت منطقه و بلکه جهان بسیار مهم است و در واقع محور مقاومت برای امنیت و صلح جهانی مبارزه و ایستادگی می‌کنند.